Reali “blindon” mbrojtësin brazilian, klauzola e largimit e paimagjinueshme

INA
INA

24/01/2024

Eder Militao do të jetë pjesë e Real Madridit deri në vitin 2028.

Klubi “galaktik” ka zyrtarizuar arritjen e marrëveshjes me mbrojtësin brazilian, i cili do të vijojë të japë kontributin e tij me “Los Blancos”. Militao u bashkua me Realin në vitin 2019, kur ishte 21 vjeç dhe me paraqitjet e tij konsiderohet si një nga mbrojtësit më të mirë në botë.

Braziliani ka fituar 9 tituj: 1 Champions League, 1 Kupën e Botës për Klube, 1 Superkupë Europe, 1 Copa del Rey dhe 3 Superkupa Spanje.

Militāo ka luajtur 143 ndeshje me ekipin e Realit, në të cilat ka shënuar 11 gola, dhe është lojtar i përfqësueses së Brazilit, skuadër me të cilën ka luajtur 30 ndeshje dhe me të cilën ka fituar Kupën e Amerikës në vitin 2019, raporton Supersport.

Ajo çka bie në sy është se klauzola e Militaos është 1 miliard euro, një shifër e paarritshme nga asnjë klub, duke konfirmuar se mbrojtësi konsiderohet pjesë e rëndësishme e projektit të klubit madrilen.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

milan

I humbi një orë me vlerë 180 mijë euro, futbollisti i njohur përleshet me një hajdut në një klub nate

Jasir Asani

VIDEO / Jasir Asani fantastik, goditjet e tij nuk ndalen as në stërvitje

Liga e Evropes Europa League

Katër ndeshje të tjera emocionuese në “FA Kupën” e Anglisë

mbape real

Mesazhi i Macronit për Mbappen që po bën xhiron e botës: Do na futësh në telashe!

kloop

Lista me 14 lojtarë të Liverpoolit tani janë të lirë për të thyer rregullin e rreptë të Klopp

belingam real madrid

Real Madrid vendos rekord historik në mbrojtje pa dy qendërmbrojtësit dhe portierin kryesor

haland

Erling Haland shënon 5 gola, Man. Siti shpartallon Lutonin

dybala

Shënoi tre gola ndaj Torinos, Dybala: Te Roma shijoj të tashmen, dua të fitoj trofe!

Ilir-Daja-

Ilir Daja vazhdon kontratën me Ballkanin deri në vitin 2026

INFO

NA NDIQ