Reali është i kompletuar pa Mbappen, thotë Ancelotti

ina-online
ina-online

28/07/2023

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti beson se ekipi i tij ka një skuadër të kompletuar edhe pa superyllin francez, Kylian Mbappe.

Reali e mposhti Manchester Unitedin 2:0 në miqësoren në Houston të Teksasit të martën, raporton KosovaPress.

Jude Bellingham, i cili i kushtoi Reali plot 103 milionë euro, shënoi golin e parë për Realin, ndërsa Joselu, i cili iu bashkua klubit në huazim nga Espanyoli, shënoi golin e dytë.

“Skuadra është mirë. Ne nuk do të kemi probleme me skuadrën. Do të ishte problem nëse do të kisha një skuadër pa kualitet. Skuadra është mirë. Jemi të kompletuar”, tha Ancelotti.

Duke lënë anash Bellingham dhe Joselun, Reali gjithashtu transferoi Arda Guler dhe Fran Garcia gjatë kësaj merkatoje. Ndërkohë, klubi pa disa lojtarë të largohen, duke përfshirë këtu Karim Benzeman dhe Marco Asension.

Drama e Mbappes po vazhdon pasi që ai refuzoi bisedimet me Al Hilal, i cili ishte i gatshëm t’i paguajë PSG-së plot 300 milionë euro dhe t’i jep Mbappes një pagë prej 700 milionë eurosh në vit, vetëm që ylli francez t’i bashkohej Ligës Profesionale Saudite.

Ky është ljam i mirë për Realin, i cili ende shpreson që ta transferojë Mbappen.

Ancelotti refuzoi të fliste për këtë temë dhe u përgjigj “pyetja e radhës” dhe vazhdoi duke lavdëruar lojtarët që i ka te Reali.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

Mesi topi arte

Zbulohen shanset e lojtarëve për të fituar Topin e Artë 2024, nuk prinë as Haaland dhe as Mbappe

lautaro martinez

Lautaro: Pija qetësues në çdo ndeshje deri në finalen e Champions League

Ronaldo

Ronaldo e festoi me gol dhe asist ndeshjen e tij të 1200-të në karrierë

Sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Në “Euro 2024” të shfrytëzojmë mundësitë tona, duhet të provojmë shanset dhe të tentojmë

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

cana

Kosova me trajner vendor apo të huaj? Pyetet legjenda Agim Cana, babai i Lorik Canës

muamed-sejdini-2-750x500

Sejdini: FFM është duke punuar për të implementuar sistemin VAR

INFO

NA NDIQ