Reali kalon tutje në Kupën e Mbretit

ina-online
ina-online

07/01/2024

Real Madridi ka mposhtur 3:1 Arandinan për të kaluar në fazën e 1/8 së finales në Kupën e Mbretit.

Joselu dhe Brahim Diaz realizuan golat e parë për Realin në minutat 54 dhe 55. Në fund Rodrygo realizoi për 3 me 0.

Në minutat shtesë, Arandina që garon në nivelin e katërt të garave në Spanjë, realizoi përmes Raly Cabralit.

Në këtë ndeshje debutoi edhe supertalenti turk i Realit, Arda Guler. Ai u paraqit për 60 minuta.

leao

“Kritikat? Futbolli është i tillë”, Leao: Ishte bukur që u riktheva te goli pas 5 muajsh

inter

Inter i pandalshëm në 2024-ën, mposht Atalanta-n dhe numëron fitoren e 11-të radhazi

futboll

Këto janë ndeshjet çerekfinale në FA Cup, dy super përballje

albion rrahmani

“Dua të shënoj 20 gola këtë sezon dhe të fitoj trofe” – Albion Rrahmani flet pas paraqitjes spektakolare ndaj UTA Arad