Reali mendon për një lojtar tjetër nëse dështon transferimi i Mbappes (FOTO)

ina-online
ina-online

15/02/2024

Real Madridi raportohet se është duke monitoruar formën e Rasmus Hojlundit të Manchester Unitedit dhe të bëjë ofertë për të nëse dështon në transferimin e Kylian Mbappes nga PSG-ja apo Erling Haalandit nga Manchester City.

Klubi nga Madridi pritet ta transferojë Mbappen si lojtar të lirë gjatë verës, ani pse besohet se klubi i tij francez ende nuk i ka humbur të gjitha shpresat që ta bindë atë me kontratë luksoze.

Edhe e ardhmja e Haalandit është cak i spekulimeve dhe Madridi e ka përcjellë për një kohë të gjatë sulmuesin norvegjez, i cili besohet se dëshiron të luajë në Spanjë.

Sipas mediumit Defensa Central, nëse Reali dështon të transferojë Mbappen ose Haalandin, do të kthejë vëmendjen te Hojlundi.

Që prej transferimit të tij nga Atalanta, sulmuesi danez ka realizuar 11 gola dhe dy asistime në 29 paraqitje për Unitedin.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

adrion pajaziti

Adrion Pajaziti, lojtari më i mirë i muajit mars në Premier Ligën 2

broja

Gazetari anglez tregon planet e Brojës: Armando synon lart për lëvizjen e radhës

rakitic

Rakitic kujton kohën e tij ‘të errët’ europiane, te Barcelona: “Mund të kishim fituar edhe dy ose tre Champions League”…

sergi roberto

Barcelona shpërblen kapitenin, pas sugjerimit të trajnerit. Gati rinovimi me Sergi Roberto

dashmir beari

Në Poroj të Tetovës u varros trajneri i njohur i futbollit, Dashmir Beari

luis alberto

Luis Alberto: Kam kërkuar largimin nga Lazio, nuk dua të marrë 1 euro më shumë nga ky klub

uefa nations

UEFA përditëson renditjen, Italia dhe Gjermania mund të përfaqësohen me 5 skuadra

roma

Roma feston fitoren ndaj Milanit me legjendën e Interit

Jurgen Klopp

“Nuk e dija që mund të luanim kaq keq…!”

INFO

NA NDIQ