Reali merr kreun në La Liga me përmbysje ndaj Real Sosiedadit

INA
INA

18 Shtator, 2023

Skuadra e Real Madridit triumfoi 2-1 ndaj Real Sosiedadit, duke rimarrë vendin e parë në La Liga. Pesë ndeshje dhe 15 pikë të plota për skuadrën e Karlo Ançelottit, që regjistroi një tjetër sukses me përmbysje në kryeqytet.

Pjesa e parë u mbyll me avantazhin e ekipit bask, që gjeti shpejt golin me anë të Ander Barrenetxea. Gjithsesi, Reali reagoi në të dytën. Dhe siguroi tri pikë fantastike falë golave të Federiko Valverdes dhe Hoselu-t. Lojtari më i mirë i ndeshjes ishte Fran Garsia, autori i dy asisteve për vendasit.

https://ok.ru/video/6911806016053?fromTime=2

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

barcelona

Mallorca ndal me barazim Barcelonën, Muriqi protagonisti kryesor

vedat-muriqi

Gol dhe asist, Muriqi ndihmon skuadrën për të rigjetur avantazhin ndaj “blaugranave”

Arda Guler

Sa i pafat, lëndohet përsëri Arda Guler

Jasir Asani

Jasir Asani flet hapur: Pa Sylvinho nuk do isha këtu

neymar-2

Neymar i përgjigjet pretendimeve se ai u përpoq të shkarkonte trajnerin e Al Hilal

Armando Duka

Armand Duka me post të rëndësishëm, bëhet njeriu i dytë i UEFA-s

fshf

FSHF fiton organizimin e Evropianit 2025

salah

Salah dhe De Bruyne, objektivat kryesore të Arabisë Saudite për verën e ardhshme

haland

Haaland, më shumë gola se sa Chelsea!…

INFO

NA NDIQ