Reali nuk fiton në Sevilla, ngec në luftë për titull

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

06/03/2023

Real Madridi nuk ka arritur më shumë se një pikë nga stadiumi “Benito Villamarín” në Sevilla.

Madrilenët ndahen baras (0:0) me Betis-in, në ndeshjen që u përcoll nga 52.212 shikues.

Vendasit u mbrojtën me sukses dhe ndalën një pikë të madhe.

Në minutën e 12-tëp, anulohet goli i Karim Benzemas, pas shikimit të sistemit VAR, ku u pa devijimi i Rudigerit me krah ishte i parregullt.

Real ngec në luftë për titull, duke u renditur në vend të dytë me 53 pikë, nëntë me pak se lideri Barcelona dhe Betis zë vendin e pestë me 41.

TË FUNDIT
10 orë
Kërkohen kandidatë për të qenë 'ndërlidhësit' e Hansi Flick në Barcelonë...
10 orë
Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma
10 orë
Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë
10 orë
Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë
11 orë
Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

ME TE LEXUARA

1 ditë
“Lionel Messi ka prejardhje arbëreshe”, historiani befason me deklaratat e tij (VIDEO)
1 ditë
Dortmundi përgatit festën
1 ditë
Ekskluzive/ Zbulohen katër lojtarët e parë të Sylvinho për Euro 2024, Broja bën ‘misteriozin’: Kam ardhur për pushime
1 ditë
Kampionia shqiptare: Dua të bëhem Mbretëresha e shahut në botë (VIDEO)
1 ditë
Money| Sa pritet të fitojë Shqipëria nga pjesëmarrja në Euro 2024
11 orë
Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij
2 ditë
Italia publikon listën e futbollistëve për Euro 2024, mungon Immobile (LISTA)
10 orë
Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë
1 ditë
Trajneri i ri i Milanit nuk pritet mirë nga tifozët e klubit

LEXO MË SHUMË

Hans flik hansi flick

Kërkohen kandidatë për të qenë ‘ndërlidhësit’ e Hansi Flick në Barcelonë…

inter fiorentina

Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma

rej manaj

Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë

XHAKA GRANIT

Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë

belingam real madrid

Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

kombetarja kuq e zi

Money| Sa pritet të fitojë Shqipëria nga pjesëmarrja në Euro 2024

kler caku

Kampionia shqiptare: Dua të bëhem Mbretëresha e shahut në botë (VIDEO)

kombetarja

Ekskluzive/ Zbulohen katër lojtarët e parë të Sylvinho për Euro 2024, Broja bën ‘misteriozin’: Kam ardhur për pushime

Borusia Dortmund

Dortmundi përgatit festën

INFO

NA NDIQ