Reali për rekord, Perez e kthen 31-vjeçarin në më të paguarin në kontinent (FOTO)

Picture of ina-online
ina-online

01/07/2023

Walter Tavares është shumë pranë shndërrimit në basketbollistin më të paguar në Europë. Reali i Madridit dëshiron t’i rinovojë kontratën që i përfundon vitin e ardhshëm sportistit nga Kepi i Gjelbër.

Plot 5 milionë euro në sezon janë të gatshëm që t’i ofrojnë 31-vjeçarit, nga 3.5 milionë që merr aktualisht. Edy, siç ka dhe nofkën, pritet të pranojë ofertën e drejtuesve të klubit spanjoll.

Tavares ka qenë pika kyçe e ekipit të Realit prej vitit 2017 ku ka arritur të fitojë 2 Euro League me Los Blancos.

Lojtari ka luajtur shumicën e karrierës së tij në NBA, ku mjafton të përmendim kampionët e vitit 2017 Cleveland Cavaliers dhe skuadrat e tjera si Toronto Raports apo Atlanta Hawks.

TË FUNDIT
15 orë
Çairi shkruan historinë, mposht Vardarin dhe siguron finalen e Kupës
16 orë
Kjo është koha kur do të zbresin në ring Fury e Usyk
16 orë
Nga lufta në Kosovë e deri tek Serie A, rrugëtimi emocionues i Përparim Hetemajt
1 ditë
Publikohet lista! 6 shqiptarë do të jenë pjesë e ekipit të Zvicrën në Euro 2024
2 ditë
Ramadani: Isha në rrezik për jetë, më trajtuan si fëmija i presidentit

ME TE LEXUARA

16 orë
Nga lufta në Kosovë e deri tek Serie A, rrugëtimi emocionues i Përparim Hetemajt
16 orë
Kjo është koha kur do të zbresin në ring Fury e Usyk
15 orë
Çairi shkruan historinë, mposht Vardarin dhe siguron finalen e Kupës

LEXO MË SHUMË

cairi

Çairi shkruan historinë, mposht Vardarin dhe siguron finalen e Kupës

tyson

Kjo është koha kur do të zbresin në ring Fury e Usyk

hetemaj

Nga lufta në Kosovë e deri tek Serie A, rrugëtimi emocionues i Përparim Hetemajt

Zvicra shaqiri

Publikohet lista! 6 shqiptarë do të jenë pjesë e ekipit të Zvicrën në Euro 2024

ramadani

Ramadani: Isha në rrezik për jetë, më trajtuan si fëmija i presidentit

massimiliano-allegri_15r5yo9lfzicg1kw8p87d4nrer

Juve-Allegri, rrezikohet shkarkimi i menjëhershëm i trajnerit!

Inter-1

Marotta bën gati një tjetër super goditje, synon yllin e Realit

musiala

Real Madrid konfirmon operimin e David Alaba

arteta

Arteta me “sytë” nga Spanja: Në të ardhmen mendoj rikthimin në La Liga

INFO

NA NDIQ