Realit i rikthehet ylli brazilian, Vinícius gati për derbin e Madridit

ina-online
ina-online

24/09/2023

Barcelona u ngjit në krye, por Reali mund të rimarrë kryesimin sot. “Los blancos” ndeshjet e zhvilluara i kanë fitore, teksa sot kanë një derbi në Madrid. Rikthimi i brazilianit Vinícius, ai nuk ka luajtur që nga 25 gushti, është lajmi i madh.

“Ai u stërvit të premten dhe dje dhe rreziku është zero. Ai ka një muaj jashtë, i mungon gjendja fizike, por do ta vlerësojmë. Dëmtimi është harruar”,- siguroi Carlo Ancelotti, duke konfirmuar gjithashtu se Bellingham, Ceballos dhe Mendy, janë të gatshëm për të luajtur, ndryshe nga Carvajal dhe Arda Güler.

Atlético Madrid, i cili do të jetë 11 pikë prapa rivalëve të tyre nëse humbet sot, ka avantazhin e ndeshjes në shtëpi. “Kundërshtari ynë është shumë i mirë. Do të jetë e vështirë, ne do të duhet ta çojmë lojën larg dhe besojmë se mund të bëjmë dëm”,- shprehet Diego Simeone, duke minimizuar rekordin e tij negativ në derbi (ai ka fituar 10 nga 39 ndeshjet): statistikat janë atje, nuk ka më asgjë për të thënë.”

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

cana

Kosova me trajner vendor apo të huaj? Pyetet legjenda Agim Cana, babai i Lorik Canës

muamed-sejdini-2-750x500

Sejdini: FFM është duke punuar për të implementuar sistemin VAR

muller

Muller largohet nga Bajerni, në garë janë 3 klube nga Seria A

Foto: sportsport.mk

Qeveria i miratoi ndryshimet në Ligjin për Sport

inter fiorentina

VIDEO / Fiorentina kalon në çerekfinale mes dramës së penaltive

andrej

Rrëfimi i Pirlos: Firmosa me Realin, ja pse nuk shkova në Madrid

broja

Broja ndalet nga shtylla, feston United! City bie në “Villa Park”

INFO

NA NDIQ