Realizohet cikli i parë i Akademisë politike të Lëvizjes BESA

ina-online
ina-online

18/11/2023

Në bashkëpunim me Qendrën për Marrëdhenie Ndërkombëtare dhe Studime Ballkanike, u realizua cikli i parë i Akademisë Politike të Lëvizjes BESA.

Në këtë seminar 3 ditor, kryesia dhe drejtorët e departamenteve pranë Lëvizjes BESA zhvilluan 5 sesione me ligjëruesit:

-Elvis Hoxha – Studjues i filozofisë dhe anëtar i kryesisë së Lëvizjes VETËVENDOSJE!
-Dr. Hysamedin Feraj
-Prof. Ass. Dr. Arsim Sinani
-Prof. Ass. Dr. Dorajet Imeri
-Prof. Ass. Dr. Shqipe Avdiu Kryeziu
-Prof. Ass. Dr. Veli Kryeziu

Akademia Politike e Lëvizjes BESA do të vazhdojë edhe me cikle tjera, duke përforcuar kapacitetet tona, përgatitur kuadrot e subjektit tonë për qeverisjen e ardhshme, sepse rrotacioni politik është shumë afër!

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

FB_IMG_1701896847835

SHKUPI – KJO „MEKË” E SHQIPTARISË

Biljana-Ivanovska-780x439-1

Ivanovska: Komisioni për Antikorrupsion në vitin 2019 kërkoi shkarkimin e Angjushevit

policia-mk

Avokati që dërgoi Palevskin në Beograd po merret në pyetje në polici

azir aliu

Ministri Azir Aliu sjell 5 ligje të rëndësishme për reformën në administratë dhe transformimin digjital

Palevski palco

Së shpejti do të bëhet ekstradimi i Palevskit/ Do të qëndrojnë në paraburgim në Turqi deri sa t’i dorëzohet RMV-së

foto-autostrada-korridori-8

Shpronësohen 45 parcela përgjatë Korridorit 8/ Grubi: Projekti do të realizohet sipas dinamikës së paraparë

paraburgim-1

Maqedonia pa bazë ligjore për dënimin me vdekje, burgimi i përjetshëm mbetet dënimi më i lartë

cigar-elektronike1

Shifra shqetësuese për duhanpirjen te minorenët/ 12,4% nga mosha 13 deri 15 vjeç konsumojnë duhan

artan grubi

Grubi: Do të mbulohen shpenzimet e rrugës për administratën shtetërore në vlerë prej 50%

INFO

NA NDIQ