Realizohet sot fluturimi i parë Sofje-Shkup

Iliria News Agency
Iliria News Agency

11/02/2022

Në Aeroportin ndërkombëtar Shkup sot në orën 09:40 duhet të aterrojë aeroplani i kompanisë ajrore “Guliver” me çka do të realizohet fluturimi i parë Sofje-Shkup.

Përmes kësaj linje të parë në Shkup do të arrijnë delegacioni maqedonas dhe ai bullgar të kryesuar nga ministri për transport dhe lidhje, Bllagoja Bowvarski dhe homologu i tij bullgar Nikollaj Sabev, si dhe operatorët turistik të të dyja vendeve.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

lluka

Llukarevska: Stevo Pendarovski shkon në raundin e dytë

tetove

BDI feston në Tetovë

Zgjedhje votime vota Maqedoni

Disa nga rezultatet jo zyrtare nga rajoni i Tetovës

arber

Ademi: Sot populli foli

Bilall Kasami

Kasami: Dalja e votuesve e lartë, po tregohet vendosmëri për ndryshim

vlen

VLEN: Në Likovë vjedhje masive të votave, mbushje dhe treni bullgar

MPB-policia-maqedonise

Arrestohen pesë persona, fotografuan fletëvotimet

kumanove hotel kristal

Mbyllet vendvotimi 1075 në Gjimnazin e Kumanovës

likov

Procesi në Likovë po zhvillohet pa pengesa. Fetai: Në zonat rurale fluksi më i madh është pas orës 15

INFO

NA NDIQ