Rebelohen të burgosurit në burgun e Manastirit, djegin qeliën dhe lënë burgun pa rrymë

ina-online
ina-online

11 Korrik, 2023

Në burgun e Manastirit, pasditen e sotme ka ndodhur një incident.

Sipas informacioneve fillestare nga tereni, një qeli e burgut është djegur dhe ka ndërhyrë edhe ekipi i zjarrfikësve.

Burgu është pa energji elektrike.

Cilat janë arsyet e rebelimit aktualisht nuk dihen. Nuk ka informacione për lëndime të mundshme të të burgosurve.

Të gjitha raportet e institucioneve ndërkombëtare flasin vazhdimisht për kushtet e këqija të burgjeve në vend./Zhurnal.mk

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dimitar kovacevski

Lavdërohet kryeministri: Me një pagë mesatare prej 37.000 denarëve dhe një pagë minimale prej 21.000 denarëve, mund të mbulohet shporta e konsumit

arm-uniforma-600x360

Buxheti i mbrojtjes do të shkurtohet për modernizimin e ushtrisë, do të bëhen shkurtime në mobilje, udhëtime, ngrohje

Kreshnik Bekteshi

Bekteshi thotë se masat e Qeverisë po japin efekt: Çdo shtëpi do të kursejë deri në 2.500 denarë

shkupi

BERZH: Maqedonia këtë vit do të ketë rritje ekonomike për 2%, vitin e ardhshëm për 3%

Fatmir-Bytyqi

Bytyqi për Zërin e Amerikës: Partnerët tanë strategjikë vërejnë dhe mbështesin përparimin tonë drejt Bashkimit Evropian

2579CC16-59D8-405E-B69C-2C3375E03728

Çka paralajmëron Fatmir Limani?!

policia-714x420

Të shtëna me armë zjarri në Gjorçe Petrov, plagoset një person

abdulla mehmeti

Shërbimet sekrete serbe dhe ruse janë të infiltruara thellë edhe në Maqedoni

nato-mkd-zname

Sot në Shkup mbahet konferenca e shefave të Shtatmadhorive të armatave nga vendet anëtare të NATO-s

INFO

NA NDIQ