“Refuzojeni”/ Nela kërkon që Ramës t’i ndalohet hyrja në Kosovë për këto arsye

Picture of INA
INA

06/07/2023

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama tashmë ka arritur në Kosovës dhe po mban takim me Presidenten Vjosa Osmani.

Më pas Rama do të pritet edhe nga kreu i Kuvendit, Glauk Konjufca.

Por ende vazhdon të jetë në pikëpyetje nëse kryeministri Kurti ka ndërruar mendje që ta pres Ramën në takim.

Ndër analistë refuzimi i Kurtit që ta takojë Ramën është mirëpritur, madje i është bërë thirrje edhe Osmanit e Konjufcës që të mos e presin kryeministrin e Shqipërisë.

Publicisti Milaim Nela, ka bërë thirrje që t’i ndalohet hyrja në Kosovë Ramës.

Sipas tij, ai është në mos më i rrezikshëm po aq i dëmshëm sa vëllai i tij Aleksander Vuçiç!

Postimi i plotë:

“Zj. Presidente e Kosovës Vjosa Osmani!

Z. Kryetar i Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca!

Mos i ndotni zyrat e institucioneve të shtetit tuaj duke lejuar Edi Ramën të futet në to!

Ndalojani hyrjen në territorin e Kosovës sepse për tokën Dardane ai është në mos më i rrezikshëm po aq i dëmshëm sa vëllai i tij Aleksander Vuçiç!

Ai që desh të copëtojë Kosovën për interes të Serbisë!

Ai që vuri traun e ju gjobit sa herë shkelni territorin e Shqipërisë!

Ai që mbron Vuçiçin në kancelaritë e Europës dhe shan Kosovën sa herë i jepet rasti!

Ai që desh të zhbëjë Kosovën përmes Ballkanit të Hapur!

Ai që nuk dënoi kidnapimin e tre efektiveve të policisë së Kosovës brenda territorit të saj!

Ai që nuk dënoi agresionin e forcave speciale serbe që shkelën marrëveshjen e Kumanovës!

Ai që e ofendoi rëndë Kosovën duke gjuajtur gurë ndaj qeverise se dhe kryeministrit të saj përmes ish Presidentit Amerikan.

Ai që nuk e ka mbrojtur Kosovën në asnjë rast që ditën që është bere kryeminister i Shqiperise!

Ai që demek hoqi dorë nga Ballkani i Hapur por të njëjtat të këqija do ti inkorporoje në procesin e Berlinit!

REFUZOJENI!

TË FUNDIT
6 orë
CNN zbulon prapaskenat, ja kur e mori Joe Biden vendimin përfundimtar për t’u tërhequr nga gara për President
7 orë
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur
10 orë
Mexhiti në mesin e mërgimtarëve:Ju po mbani gjallë frymën e atdheut
10 orë
Presidenti Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale
15 orë
Një shpërthim i fuqishëm pranë liqenit të Ujmanit

ME TE LEXUARA

19 orë
MPB me apel: Kujdes nga mashtruesit që ju lajmërojnë në telefon dhe luajnë rolin e policëve
19 orë
Rrëmbehet një fëmijë i mitur nga Presheva, dyshohet një shtetas i Kosovës
7 orë
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur
19 orë
VLEN: BDI dhe satelitët e saj vazhdojnë të shpifin
17 orë
Ja kur fillon pagesa nga “TVSh-ja ime”
6 orë
CNN zbulon prapaskenat, ja kur e mori Joe Biden vendimin përfundimtar për t’u tërhequr nga gara për President
19 orë
Ethet e turizmit! A rrezikohet të na kthehet në një bumerang

LEXO MË SHUMË

Biden

CNN zbulon prapaskenat, ja kur e mori Joe Biden vendimin përfundimtar për t’u tërhequr nga gara për President

Screenshot_20240721_232714

Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur

FB_IMG_1721587620945

Mexhiti në mesin e mërgimtarëve:Ju po mbani gjallë frymën e atdheut

Biden

Presidenti Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale

ujmani

Një shpërthim i fuqishëm pranë liqenit të Ujmanit

mickoski djali

LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!

vmro-bdi

VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje

Aksidenti-600x360

Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar

moti Vapa nxehti temperaturat

I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!

INFO

NA NDIQ