Refuzon dy oferta multi milionëshe nga Arabia Saudite

ina-online
ina-online

9 Gusht, 2023

Jo të gjithë futbollistët binden nga ofertat milionëshe nga Arabia Saudite dhe jo të gjithë pranojnë transferimin në Lindjen e Mesme.

Sulmuesi francez, Kingsli Koman ka refuzuar dy oferta të çmendura nga Arabia Saudite. Mediumi gjerman ‘TZ’ ka raportuar se dy skuadra nga katërshja e madhe në Arabinë Saudite (Al-Nassr, Al-Ittihad, Al-Hilal, Al-Ahli), kanë ofruar shuma të çmendura për transferimin e francezit.

Gjithnjë sipas mediumit gjerman, Koman ka pasur dy oferta në tavolinë njërën me 45 milionë euro në sezon dhe tjetrën me 65 milionë euro në sezon, por që të dyja i ka refuzuar.

Kontratat e ofruara nga klubet arabe kanë qenë tre vjeçare dhe Koman i bie që ka refuzuar 195 milionë euro për tre vite vetëm për të qëndruar te Bajerni. Koman është pjesë e Bayernit që nga viti 2015, derisa ka rinovuar kontratën dhe është i lidhur me gjigantin gjerman deri në verën e vitit 2027.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

xherdan shaqiri

Messi, Busquets, Shaqiri, njihuni me lojtarët më të paguar në ligën MLS

ffk

Reagim i FFK-së në lidhje me pankartat shoviniste në ndeshjen Olympiakos – Aris

xavi cavi

Xavi: Jemi përmirësuar në sulm, gabojmë në mbrojtje

rashica gol beshiktash

VIDEO/ Rashica shënon këtë gol të bukur, por s’e shpëton dot Besiktasin nga humbja

Pep Guardiola

Cityt i prishet aeroplani, lojtarët do të udhëtojnë me autobus

girona

Girona befasia e sezonit në La Liga, lider duke lënë mbrapa emra të mëdhenj

nedim-Sassuolos,

Interi pëson humbjen e parë, Bajrami shënon në fitoren e Sassuolos në “San Siro” (video)

manchester united

Manchester United, objektivi i madh për muajin janar quhet Gnabry. Super oferta gati…

montella

Zbulohet klauzola speciale, Federata Turke i ka vënë një kusht Montellës në kontratë

INFO

NA NDIQ