Regjim i posaçëm i trafikut në Shkup

INA
INA

09/01/2024

Në Shkup nga sot deri të shtunën më 13 janar, do të ketë regjim të posaçëm të trafikut për shkak të vizitës zyrtare të delegacionit të kryesuar nga Abdullah Bin Muhamed AlSheikh, kryetar i Kuvendit të Mbretërisë së Arabisë Saudite – Mexhlisi Al Shura.

Siç njofton Ministria e Punëve të Brendshme (MPB), me regjimin e posaçëm që do ta zbatojë Njësiti për siguri në komunikacionin rrugor, do të mbulohen rrugët në zonën më të gjerë qendrore të qytetit të Shkupit.

MPB apelon që të gjithë qytetarët pjesëmarrës në trafik t’i respektojnë urdhrat e punonjësve të uniformuar të policisë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

pasaporta dokumente personale

Delegacioni i BE-së: Çdo anëtare e BE-së do të vendos vetë nëse i pranon pasaportat me emrin e vjetër të Maqedonisë

kshz-2-800x445

Osmani, Taravari dhe Dimitrievski siguruan nënshkrimet, mbeten të tjerët

ut zaim

Xheladini: Pse rritje pagash vetëm për Universitetin “Kirili dhe Metodi” në Shkup dhe jo për Universitetin e Tetovës

gjykata-kushtetuese

Gjykata kushtetuese duhet të sjellë vendim për “nacionalitetin” në Ligjin për evidencën amë

musa blerim

“Siklet” në BDI! Musa Xhaferi insiston që të jetë bartës liste në zonën e 5-të zgjedhore, Blerim Bexheti në zonën e 1-rë

kuvendi parlamenti

Kuvendi do ta mbajë mbledhjen e 145-të: zgjedhja e anëtarit të KSHZ-së, vazhdimi i vlefshmërisë së pasaportave, ligji për lojërat e fatit…

Bujar Osmani

Osmani: Ukraina lufton për të gjithë ne! Nëse fiton Rusia, ne e kemi radhën

universiteti-i-tetoves-UT

5 universitetet shtetërore reagojnë kundër diskriminimit që ua ka bërë Kuvendi dhe Qeveria

lista zgjedhore

Prej sot mund të verifikoni nëse gjendeni në listën zgjedhore

INFO

NA NDIQ