Regjistrohen 1.822 raste të reja me virus

Iliria News Agency
Iliria News Agency

12/01/2022

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 7.123 testime për coronavirus, prej të cilave 1.822 kanë rezultuar pozitiv.

Prej rasteve të reja në Shkup janë 918, Manastir – 198, Prilep – 98, Kumanovë – 65, Kavadar – 55, Ohër – 49, Shtip – 42, Gjevgjeli dhe Radovish – 33, Strumicë – 30, Veles – 28, Tetovë, Kërçovë dhe Krushevë – nga 26, Negotë, Valandova – nga 21, Gostivari dhe Koçani – 18, Sveti Nikola – 15, Resnja – 14, Struga – 12, Dellçeva dhe Berova – nga 10, Probishtip – 9, Kriva Pallanka – 8, Makedonska Kamenica – 7, Bogdanci, Makedonski Brod dhe Demir Kapi – nga 5, Vinica dhe Kratova – nga 4, Demir Hisar dhe Pehçeva – nga 3, Dojran – 2, Dibër – 1.

Nga numri i përgjithshëm i rasteve pozitive (1882), prej tyre 173 janë riinfektime.

MSH informon se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 3 pacient, të cilët kanë qenë pozitiv për COVID-19, ndërsa nga sistemi “Termini im” janë paraqitur edhe 4 pacientë të cilët kanë ndërruar jetë në periudhën prej 28.12.2021 deri 06.01.2022.

Ndërsa ISHP në 24 orët e fundit ka regjistruar 668 pacientë të shëruar.

Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 238.061, prej të cilëve 216.521 janë shëruar, ndërsa 8.062 kanë ndërruar jetë.

Numri i rasteve aktive deri sot (12 janar) është 13.478.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

sela-taravari

Taravari sfidon Selën: Dilni vetë, unë jam i gatshëm t’i nënshkruaj ato lista që do më sillni dhe do t’i vulosi që të merrni pjesë në zgjedhje!

abazoviq dritan

Abazoviq: Tash shqiptarët në Mal të Zi nuk e ngrisin më flamurin edhe pse kanë të drejtë

Afrim Gashi

Gashi tregon arsyet se pse u bashkua opozita shqiptare

IMG_9532

Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president

Elmi Aziri

Aziri: ASH del e vetme në zgjedhje, kjo çështje do të diskutohet dhe në organet partiake!

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Gjykata vendosi, Trump mund të mbetet në garë

Manastiri Banjskes zvecan

Rexhaj: Ja kush na kishte paralajmëruar më herët për sulmin në Banjskë

ushtria forcat e armatosura shqiperi

Shqipëria e 90-ta në botë për fuqinë ushtarake, vendi dytë në rajon

Talat Xhaferi

Xhaferi: Maqedonia e Veriut ndërton vlera evropiane të bashkëjetesës, multikulturalizmit dhe multietnicitetit

INFO

NA NDIQ