Regjistrohen 457 raste të reja me virus

Iliria News Agency
Iliria News Agency

02/03/2022

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit nga 2.730 testime janë regjistruar 457 raste të reja me COVID-19.

Prej rasteve të reja 246 janë në Shkup, Veles 25, Manastir 24, Prilep 22, Tetovë, Kavadar dhe Resnjë 17, Kumanovë 15, Gostivar dhe Gjevgjeli 10, Shtip 7, Ohër dhe Sveti Nikole 6, Strumicë, Kërçovë, Negotinë dhe Kriva Pallanka 5, Koçani 3, Strugë, Probishtip, Kratovë dhe Demir Kapi 2 dhe nga 1 në Dibër, Demir Hisar, Makedonski Brod dhe Dojran.

Po ashtu janë shëruar 447 pacientë dhe 9 të tjerë kanë humbur jetën.

Kujtojmë se që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni janë regjistruar 298.195 raste me COVID-19, ndërsa prej tyre 285.907 janë shëruar dhe 9.036 kanë humbur jetën. Momentalisht në Maqedoni ka 3.252 raste aktive.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

rijad shaqiri hysni shaqiri

Rijad Shaqiri: Unë me mburrje e them se jam biri i Hysni Shaqirit

vlen llogo

VLEN: Bujar Osmani është supermjeshtri i korrupsionit në këtë shtet

mpj22-696x385

Maqedonia e Veriut formon shtab krize për evakuimin e shtetasve nga Lindja e Mesme

mesuesi

Vdiq pishtari i arsimit, mësuesi nga Sllupçani, Qemal Iseni

arberesha kryeziu

Deputetja e VV-së, Hyseni: Bujar Osmani përfaqësues i “Ballkanit të Hapur”, Arben Taravari i rreshtuar përkrah Kosovës

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Mjekët specialistë privatë në RMV nga sot në grevë të përgjithshme

shkupi

Turistët nga Turqia dominojnë për turizëm në Maqedoninë e Veriut

Mickoski vmro platforma

Mickoski: Kohët kur Reçica mund të shantazhonte dhe të diktonte kushte kanë ikur

hotel mijallkov oher

Kompania e Mijallkovit filloi me ndërtimin e një hoteli luksoz në Ohër, reagon “02 Iniciativa”

INFO

NA NDIQ