Regjistrohen disa tërmete në Kroaci

INA
INA

22/02/2024

Nga mbrëmja e së mërkurës deri sot në mëngjes në Kroaci janë regjistruar disa tërmete, ndër të cilët më i forti ishte i fundit me magnitudë 3,8 të shkallës Rihter, kumtoi Shërbimi Sizmologjik i Kroacisë.

Intensiteti në epiqendër është vlerësuar në shkallën 5 sipas EMC. Në orën 05:07 të mëngjesit të sotëm, një tërmet me magnitudë 3,4 është regjistruar edhe në Peleshac, në juglindje të Zhuljanit, ndërsa intensiteti në epiqendër, i vlerësuar nga magnituda, ka qenë IV-V shkallë sipas EMC, kumtoi shërbimi sizmologjik.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

BE bruksel EU Bashkimi Evropian Unioni

EMRAT/ Ja kush janë ambasadorët dhe emisarët e rinj të BE-së në Ballkanin Perëndimor

mafia serbe

Aktivitetet kriminale të mafias serbe në Zvicër

Jakov Milatovic

Podgorica nuk pranon antarësimin në grup në BE

vucic

Vuçiq sfidon BE-në: Kurrë sanksione ndaj Rusisë

kris hill

Uashingtoni “shuplakë” Beogradit

perkrenare ilire muze

Arkeologët kroatë e gjejnë një përkrenare ilire, është më shumë se 2500 vjet e vjetër

xhamia selanik

Hapet pas 102 vitesh për besimtarët Xhamia e Re në Selanik

freedom-house

Raporti i Freedom House: Refuzimi i Serbisë për ta njohur Kosovën, sfidë e madhe në demokratizim

protesta beograd

E pazakontë: Babai nga Mali i Zi, nëna nga Veriu i Kosovës, i riu serb bën testin e ADN-së dhe del shqiptar

INFO

NA NDIQ