Regjistrohen dridhje tërmeti në Maqedoninë e Veriut

Iliria News Agency
Iliria News Agency

11/01/2022

Në ora 07:33 janë regjistruar dridhje tërmeti, përsëri me epiqendër në Greqi, dridhjet më së shumti janë dëgjuar në Manastir dhe në pjesën perëndimore të Maqedonisë së Veriut.

Tërmeti ishte me fuqi prej 3.0 ballëve sipas shkallës Rihter me thellësi prej 2 km.

Ndryshe, të dielën në mbrëmje u regjistrua tërmet me fuqi prej 5.8 shkallëve, me epiqendër në Greqi, i cili u ndje edhe në Shqipëri dhe Kosovë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

gruaja dhune burri rrahje

Gruaja nga Piroku e rreh rëndë me shuplaka burrin nga Gostivari

INFO

NA NDIQ