Regjistrohet tërmet në Maqedoni

INA
INA

09/11/2023

Dje është ndjerë një tërmet në vendin tonë, njoftoi QMK. Sipas informacioneve të Observatorit Sizmologjik pranë Fakultetit Shkencë-Matematikor në Shkup në orën 17:16, epiqendra e tërmetit ka qenë 107 km në juglindje të Shkupit, në zonën epiqendrore të Demir Kapisë, me magnitudë lokale Rihter prej 3.2 ballë.

Tërmeti është ndjerë në pjesën juglindore, nga popullsia në afërsi të Demir Kapisë, me intensitet 3 gradë sipas shkallës makrosizmike europiane. /KlanMacedonia/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Arbnor-Maliqi-LD-1130x635-1

LD: Mos nënçmohen studentët

Naim Murseli foto me Behgjet Pacollin

“Prokuroria do hetojë lidhjet e tij me Pacollin”, eksperti: Divorci dhe transaksionet, çfarë fsheh Naim Murseli

LEN lidhja evropiane per ndryshim

LEN kërkon nga pushteti përgjigje: A është i përfshirë Lupço Palevski edhe në organizimin e rastit të montuar “Monstra”?!

besa

Lulzime Ameti: Vendbanimet shqiptare pa autostrada, Qeveria prioritet kazinot

kufi-bllace

Vikendi i zgjatur, shkakton kolona kilometërshe në kufirin e “Bllacës”

Talat Xhaferi

Xhaferi: Festat kombëtare na tregojnë se duhet të ruhet trashigimia shpirtërore

Carshia-e-Shkupit

Maqedoni/Hoxhallarët para politikanëve, besim i ulët në institucionet e shtetit

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Vrasja e Liridonës, paralajmëron Kerquku: Dikush është në siklet të madh, të bëhen sytë katër

grabitja

Arrestohet shkupjani që grabiti një barnatore në Shkup

INFO

NA NDIQ