Regjistrohet tërmet në Maqedoninë e Veriut, epiqendra në Shqipëri

INA
INA

28/02/2024

Tërmet me një intensitet prej III ballë sipas Shkallës Makrosizmike Evropiane është ndjerë mbrëmë në ora 23 e 37 minuta në pjesën jugperëndimore të vendit, në Dibër dhe rrethinë, njoftoi Observatori Sizmologjik në Fakultetin Matematiko-Natyror në Shkup.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 127 kilometra në jugperëndim të Shkupit, në Republikën e Shqipërisë fqinje, me magnitudë lokale Rihter ML3.2.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bilall-Kasami-1

“Taravari e ka gjithë koaliconin VLEN pas vetes” – Kasami: BDI në dilemë të qëndrojë ose jo mbrapa Bujarit

azilkerkues-1

Të rinjtë të zhgënjyer me programet e kandidatëve për president

642c989a-1854-4176-9cae-98cd54b1817d

Izet Mexhiti: Bujar Osmani promotori i Open Ballkan dhe 9 pikëshit anti-Kosovë

fe129fe1-3078-4efd-9213-990bfd8c0762

Taravari: Bujar Osmani vonë i ra pishman për “Ballkanin e Hapur”

stevo pendarovski

Pendarovski: Nëse i ndajmë qytetarët për shkak të përkatësisë etnike, shteti do të kthehet prapa

ali ahmeti manastir prespe

Evropa është në luftë, Lindja është në luftë” – Ali Ahmeti falënderon liderët e Frontit që u bashkuan

74485e0b-0e12-4a27-bd6b-b553b07e5a17

Azizi nga Zhelina: Ushtarët e UÇK-së janë të zhgënjyer, thonë se “e nisëm luftën për lliri BDI-ja e shndërroi në luftë për LGBDI”

Unbenannt-21-978x500

Aksident i rëndë në Gjermani, shoferi i kamionit nga Maqedonia

osmani

Presidentja Osmani takon kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi

INFO

NA NDIQ