Reja me 75 vjet nuk ndalet, zgjedhet trajner i ekipit italian

Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/03/2023

Dëshira për të stërvitur nuk mbaron kurrë. Ditët e fundit Zdenek Zeman i tha “po” propozimit të Pescara dhe në moshën 75-vjeçare është rikthyer në stol. Për të tretën herë ai do të drejtojë klubin Abruzzo, në vendin e tretë në Serie C.

Pak më i madh se bohemiani është Edy Reja i cili me 77 vite mbi supe vijon të bëjë trajnerin, pasi i dha fund aventurës në drejtimin e kombëtares së Shqipërisë. Trajneri friulian ka nënshkruar për ND Gorica, skuadrën sllovene e cila zë vendin e fundit në renditje.

Ai do të kërkojë mbijetesën, gjë që për momentin duket e pamundur, pak a shumë si të ngjallësh të vdekurin. Megjithatë, Reja do të ulet në stol për të marrë rezultatin e madh, mbijetesën.

Me të do të jetë Sergio Porrini, ish-mbrojtësi i Juventusit, i cili do të kryejë detyrën e zëvendësit të tij, dhe profesor Luigi Febbrari, i cili do të kujdeset për stërvitjet atletike.

Edy Reja është një karrierë e pafund trajneri, ka qenë gjithmonë aty në botën e futbollit. Një jetë romani, e çuditshme që nuk i është propozuar ende shkrimi i një autobiografie, duke pasur parasysh se u takua me Pasolinin, të cilin e drejtonte, por edhe Ayrton Senën.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

tuchel

A dëshiron Tuchel të kthehet te Chelsea?

arsenal

Arsenali vazhdon me fitore

bayern1

Revolucion total te Bayern Munich, priten plot 8 largime në verë

inzaghi

Inzaghi: Asllani ka qenë perfekt, dua ta komplimentoj publikisht

kristijan asllani

Poston në rrjetet sociale festën e golit, Turam e përgëzon në shqip

Erjona-Jonuzi

Erjona Jonuzi dekorohet nga Komuna e Tetovës për kontributin në sport

Napoli rrahmani

VIDEO/ Napoli triumfon mes dramës, Juventus mposhtet në “Maradona”

Britain Soccer Champions League

Bajerni “hjek” dorë nga Çabi Alonso, tani preferon trajnerin holandez

Bellingam Real Barca

Sulmi “nuk ndez”, Barcelona del e “gjymtuar” nga “San Mames”

INFO

NA NDIQ