Rekord: Kaq ndërhyrje patën në muajin gusht Zjarrfikësit e Shkupit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

02/01/2022

Mbi 1200 zjarrfikës vitin e kaluar ka pasur territori i Shkupit, që është përafërsisht njëjtë si në vitin 2020. Megjithatë viti 2021 do të mbahet mend me ndërhyrjet rekorde të zjarrfikësve të Shkupit ku më 5 gusht janë regjistruar 22 ndërhyrje në ditë.

Nga Njësia territoriale kundër zjarrit në Bashkinë e Shkupit theksojnë se gjatë vitit ndërhyrjet kanë qenë mesatarisht, por vetëm për dy muaj nga 15 qershori deri më 15 gusht kanë pasur 333 ndërhyrje,

“Sipas statistikave që i shohim, e mbajmë mesataren. Këtë vit nga 15.06 deri më 15.09 kemi pasur 333 ndërhyrje në territor të Shkupit dhe kur do ta shtoni edhe ndihmën që e dhamë në Staro Nagoriçane, Koçani, Pehçevë, Dellçevë, Kriva Pallanka dhe Tetovë, atëherë mund të them se këtë kapacitet që e kemi dhe me problemet me të cilat ballafaqohemi, përfundojmë vitin si të suksesshëm”, tha komandanti i Njësisë, Vlladimir Simonovski.

Krahas zjarrit, zjarrfikësit e Shkupit kanë ndërhyrë edhe në 150 aksidente dhe po ashtu kanë shpëtuar edhe persona të bllokuar në ashensor dhe kanë shpëtuar kafshë shtëpiake.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

lluka

Llukarevska: Stevo Pendarovski shkon në raundin e dytë

tetove

BDI feston në Tetovë

Zgjedhje votime vota Maqedoni

Disa nga rezultatet jo zyrtare nga rajoni i Tetovës

arber

Ademi: Sot populli foli

Bilall Kasami

Kasami: Dalja e votuesve e lartë, po tregohet vendosmëri për ndryshim

vlen

VLEN: Në Likovë vjedhje masive të votave, mbushje dhe treni bullgar

MPB-policia-maqedonise

Arrestohen pesë persona, fotografuan fletëvotimet

kumanove hotel kristal

Mbyllet vendvotimi 1075 në Gjimnazin e Kumanovës

likov

Procesi në Likovë po zhvillohet pa pengesa. Fetai: Në zonat rurale fluksi më i madh është pas orës 15

INFO

NA NDIQ