Rekord unik për Belingamin te Reali dhe kombëtarja e Anglisë

INA
INA

19/10/2023

Xhud Belingam është lideri i këtij sezoni tek Real Madrid. Anglezi ka shpërthyer me fanellën e “galaktikëve”, por dhe me kombëtaren angleze. Këtë sezon, 20-vjeçari ka arritur që të dalë në 7 raste njeriu i ndeshjes. Në La Liga, ndaj Athletik Bilbaos, Almería-s, Selta Vigos dhe Xhirona-s ka marrë çmimin si më i miri i ndeshjes.

Po ashtu dhe në Ligën e Kampionëve në sfidat ndaj Union Berlinit dhe ndaj Napolit, si dhe me Anglinë ndaj Skocisë, ka qenë lojtari më i mirë në fushën e lojës.

Në 7 nga 12 ndeshjet që ka luajtur këtë sezon në të gjitha kompeticionet mes Real Madrid dhe Anglisë, Bellingam ka shkëlqyer. Shifra mbreslënëse për fantazistin që ka shënuar këtë edicion 10 gola me Realin. Anglezi u ble për shifrën e 103 milionë eurove tek Dortmund, e deri tani po rezulton si transferimi më i suksesshëm i verës që lamë pas.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kumulla

Rikthimi i Kumbullës në fushë, Mourinho jep detajet dhe datën

Shohei-Ohtani-1130x635

Në bejsboll nënshkruhet kontrata më e madhe në histori të sportit, Shohei Ohtani tejkalon yje si Leo Messi e LeBron James

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

Mesi topi arte

Zbulohen shanset e lojtarëve për të fituar Topin e Artë 2024, nuk prinë as Haaland dhe as Mbappe

lautaro martinez

Lautaro: Pija qetësues në çdo ndeshje deri në finalen e Champions League

Ronaldo

Ronaldo e festoi me gol dhe asist ndeshjen e tij të 1200-të në karrierë

Sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Në “Euro 2024” të shfrytëzojmë mundësitë tona, duhet të provojmë shanset dhe të tentojmë

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

INFO

NA NDIQ