Rekordi i Bebe Rexhës: Kënga e pestë më e shitur në SHBA, me këngëtare femër

INA
INA

23/02/2024

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Bebe Rexha ka arritur së fundmi një rekord historik. Kënga e saj “Meant to be” në bashkëpunim me grupin e mirënjohur “Florida Georgia Line” është renditur si kënga e 5-të më e shitur në historinë muzikore të Shteteve të Bashkuara nga një këngëtare femër.

Kanë qenë fansat e këngëtares që kanë bërë të ditur lajmin nëpërmjet postimeve në rrjetet sociale. Ishte pikërisht kjo kënë e zhanrit “Country” që I dha Bebe Rexhes nominime të rëndësishme në Grammy Musi Aëards, MTV music Awards, American Music Aëards, MTV European Music Aëards dhe në evente të tjera muzikore.

Në listën e 5 këngëve më të shitura në SHBA janë edhe këngët “Blank Space” nga Taylor Sëift, “Bad Romance” nga Lady Gaga, dhe “I like it” nga Cardi B”. Suksesi I këngëtares shqiptare me fame botërore me këngën “Meant to Be” lidhet gjithashtu edhe me faktin se zhanri “Country” është zhanri muzikor më I pëlqyer dhe më popullori në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. /abcnews

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2024-04-17-20-07-57-315_com.facebook.katana-edit

Profesor Kabo tregon të preferuarën e tij në Big Brother Vip

kengetaret estrada

“Bajram Party i hidhur”- Mbi 100 policë zviceran ndaluan në një diskotekë Sinan Vllasaliun, Soni Malajn dhe Don Phenom

egla

Egla-Liamit: O ndyrsirë,një grua nuk preket me mendim, jo më me dorë

frances

Çmime ‘marramendëse’/Ja sa kushtoi veshja e Françeskës dje

liami romeo lid

“Prindërit më pritën në breg të detit me ditë të tëra”, historia rrëqethëse e Liam përlot banorët

jetmiri egla

Debatet me Eglën, Jetmiri: Më ka vënë në lojë burrërinë

egla

Zbulohet – Egla tha së është “single”, por dokumenti tregon që ajo është e martuar

Heidi Romeo

Puthje, përqafime në shi/ Heidi dhe Romeo momente romantike në pishinë (VIDEO)

heidi

E njihni mamanë e Heidi Baçit? Shihni ngjashmërinë që konkurrentja ka me të ëmën (FOTO)

INFO

NA NDIQ