Ministri Lloga priti në takim rektorin e UT-së (FOTO)

INA
INA

20/12/2023

Rektori i Universitetit të Tetovës, Prof. Dr. Jusuf Zjeneli e ka takuar sot Ministrin e Drejtësisë të RMV-së, z. Krenar Lloga.
Në këtë takim pune, u diskutuan çështje që kanë të bëjnë me funksionimin sa më efikas të institucioneve që ata udhëheqin.

Drejtuesit e institucioneve të sipërpërmendura, theksuan se pas themelimit të Klinikës Juridike në Universitetin e Tetovës pritet të realizohen edhe shumë punë të tjera në dobi të studentëve, veçanërisht atyre që ndjekim studimet në drejtësi.

Ata konfirmuam gatishmërinë dhe përkushtimin e dy institucioneve për bashkëpunim dhe zhvillim të projekteve dhe aktiviteteve të tjera në të ardhmen, organizimin e konferencave profesionale, kombëtare dhe ndërkombëtare, aktiviteteve studentore, angazhimin dhe mbështetjen e ndërsjellë të profesorëve të Fakultetit Juridik si dhe aktiviteteve të tjera që do ta avancojnë katedrën dhe kuadrot e reja që dalin nga Universiteti i Tetovës.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

urim etemi bilall kasami

Kasami prezanton prurjen e radhës në Lëvizjen BESA

lsdm mitrevski kovacevski zecevic kryesia

LSDM dorëzon në Kuvend propozim-ligjin kundër rritjes së pagave për funksionarët

fejzi hajdari

Hajdari: Kandidatët shqiptarë garë për nënshkrime, kandidatët maqedonas për president

card-trump

Made in Veles: Kartelat ‘milionëshe’ me portretin e Trumpit

pendarovski bujar osmani

Pendarovski me 400 euro rrogë do të shpërngulej nga Maqedonia, Osmani me mbi 2.500 euro rrogë thotë se mund të detyrohet të marrë borxh! Qytetarët si ia dalin?

MVR-polici-a-1-750x430

(VIDEO) Hetohet lidhja ndërmjet vrasjes në Bllacë dhe djegies së lokalit në Çair

burgu manastirit

Shpërthen zjarr në burgun e Manastirit, lëndohet një i burgosur

Bujar Osmani

Osmani: Nëse një muaj nuk marr rrogë, duhet të marr borxh që të mbijetoj

Jovan mitreski

Mitreski: Marrëveshjet ndërkombëtare s’mund të ndryshohen me ligj tjetër

INFO

NA NDIQ