Rektori i UT-së, Jusuf Zejneli e priti në takim ambasadorin e RMV-së në Norvegji, Driton Kuçi – Shqip

Picture of ina-online
ina-online

29/09/2023

Rektori i Universitetit të Tetovës, Jusuf Zejneli, sot në kabinetin e tij e priti në takim ambasadorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Norvegji, ekselencën e tij Driton Kuçi.

Fillimisht, Rektori Prof. Dr. Jusuf Zejneli, ambasadorin Driton Kuçi e njoftoi me zhvillimet aktuale në universitetin tonë, si dhe me agjendën e aktiviteteve që janë paraparë të realizohen gjatë semestrit dimëror në universitetin tonë. Ndërsa ambasadori Driton Kuçi e uroi Rektorin Jusuf Zejneli për zgjedhjen e tij Rektor i Universitetit të Tetovës. Ai tha se, kjo është një dëshmi se tanimë Universiteti i Tetovës, kuadrot e veta i ka të emëruar në instancat më të larta shtetërore duke menaxhuar në mënyrën më të mirë të mundshme me ato.

Në këtë takim u diskutua për shumë tema që kanë të bëjnë me arsimin e lartë, bashkëpunimin ndërkombëtar, mundësitë për vendosjen e kontakteve mes Universitetit të Tetovës me universitete nga vendet skandinave, me theks të veçantë ato të Norvegjisë si dhe promovimin e institucioneve tona e në veçanti të Universitetit të Tetovës tek institucionet norvegjeze.

TË FUNDIT
4 minuta
Meta uron Mickoskin: Suksese! Besimplotë se do të jeni shembull frymëzimi
21 minuta
Cilat janë prioritet e VLEN-it në këtë Qeveri? Flet deputetja Mimoza Musa
2 orë
Sot bëhet varrimi i gazetarit Isuf Kadriu
2 orë
Ministri Mucunski do të marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit të Punëve të Jashtme të BE-së
2 orë
Ndërroi jetë arsimtari Muadin Alimi nga Kumanova

ME TE LEXUARA

1 ditë
80 vjetori i gjenocidit ndaj çamëve shënohet edhe në RMV
13 orë
Sela: Nuk do jemi prezent në votimin e një qeverie e cila nuk është legjitime dhe nuk e ka legjitimitetin e shqiptarëve
3 orë
Taravari cakton zëvendësin e tij dhe ka një mesazh për gostivarasit
1 ditë
Deri në mesnatë pritet votimi i Qeverisë së re
13 orë
Mexhiti: Sonte u votua qeveria e re, ky është misioni ynë
3 orë
Xhaferi sot do t’ia dorëzojë funksionin e kryeministrit Hristijan Mickoskit

LEXO MË SHUMË

mickoski ilir meta

Meta uron Mickoskin: Suksese! Besimplotë se do të jeni shembull frymëzimi

mimoza

Cilat janë prioritet e VLEN-it në këtë Qeveri? Flet deputetja Mimoza Musa

isuf kadriu

Sot bëhet varrimi i gazetarit Isuf Kadriu

timco mucunski

Ministri Mucunski do të marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit të Punëve të Jashtme të BE-së

muadin alimi

Ndërroi jetë arsimtari Muadin Alimi nga Kumanova

bresher

QMK: Po sanohen dëmet nga moti i ligë në Tetovë dhe Shkup

talat xhaferi

Xhaferi sot do t’ia dorëzojë funksionin e kryeministrit Hristijan Mickoskit

arben taravari

Taravari cakton zëvendësin e tij dhe ka një mesazh për gostivarasit

varhelyi

Varhelyi uron Mickoskin: Pres të bashkëpunojmë për të avancuar rrugën europiane të vendit

INFO

NA NDIQ