Rektori i UT-së, Jusuf Zejneli realizoi vizitë zyrtare në Gjenevë (FOTO)

INA
INA

13 Shtator, 2023

Rektori i Universitetit të Tetovës, Jusuf Zejneli, prej 11 deri 13 shtator 2023, qëndroi për vizitë zyrtare në Gjenevë të Zvicrës. Gjatë kësaj vizite me karakter pune, Rektori u prit nga ambasadorja dhe përfaqësuesja e përhershme në Misionin permanent të Republikës së Maqedonisë së Veriut në Organizatën e Kombeve të Bashkuara, Dr. Teuta Agai Demjaha.

Rektori i UT-së zhvilloi takime me rëndësi në selinë e OKB -së në Gjenevë, Organizatën Botërore të Tregtisë, Swiss UMEF University of Applied Sciences Institute, në Universitetin e Gjenevës (University of Geneva) dhe takime të tjera të vlefshme për studentët, stafin akademik dhe në tërësi për zhvillimin e Universitetit të Tetovës. Takimet u realizuan me pjesëmarrjen edhe të Kryetarit të Komunës së Tearcës, Nuhi Neziri dhe Ambasadorit të paqes, Shaban Tahiri.

Në këto takime ai e prezantoi misionin dhe vizionin e Universitetit të Tetovës, duke llogaritur në mbështetjen e institucioneve përkatëse ndërkombëtare. Në agjendën e punës, Rektori i UT-së, në të ardhmen pritet të realizojë edhe vizita të tjera, me qëllim të intensifikimit të bashkëpunimit ndërkombëtar midis Universitetit tonë dhe universiteteve prestigjioze nga rajoni dhe bota.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

pendarovski-nato

Pendarovski: Mirë që Maqedonia, Mali i Zi dhe Shqipëria janë anëtarë të NATO-s, që të parandalohet konfrontimi ndërmjet ushtrisë së Kosovës dhe Serbisë

Screenshot_2023-09-30-13-14-08-408-edit_com.facebook.katana

Deklaratat e fundit për sulmin terrorist në veri, kërkohet që Edi Rama të shpallet non-grata në Kosovë

mali-sharr

Hiqet ndalesa për lëvizje nëpër pyje

ernest

NË SHKUP VJEN NJË STUDIM MË I PLOTË MBI VEPRËN E ERNEST KOLIQIT

Maria GABRIEL

Gabriel pret që Shkupi të mos “vetësabotohet”

LSDM kreret kovacevski zaev zecevic

Ndryshimet kushtetuese a po rikthejnë në lojë liderët e vjetër!

artan grubi

Grubi: Përmes fletëobligacioneve, Qeveria ndihmon Komunën e Tetovës dhe Zhelinës për shlyerjen e detyrimeve të papaguara të tyre

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

qumsht-qumesht

Nuk ka qumësht me aflatoksinë nëpër markete, reagon AUV në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ