Remenski: Askush nuk flet mbi hetimin se si iki Nikolla Gruevski

INA
INA

7 Shtator, 2023

Frosina Remenski, profesoreshë në Fakultetin e Sigurisë dhe ish-deputete në “Summer Click” në TV21 tha se pas ndryshimeve në Kodin Penal, të gjithë flasin për kthimin e Nikolla Gruevskit, por askush nuk flet për hetimin mbi rastin e ikjes së tij.

“Nëse tashmë përmendet ish-kryeministri Nikolla Gruevski, të gjithë thonë se pas këtyre ndryshimeve në Kodin Penal dhe rrethanave lehtësuese, ai do të kthehet. Por ne nuk kemi hetuar se si u largua dhe për mendimin tim këto janë debate të rrejshme. Ka lidhje me ndryshimet në Kodin Penal dhe kthimin e Gruevskit në këmbim të votimit të ndryshimeve kushtetuese. Por unë nuk do të hyja në atë pjesë sepse nuk jam në Kuvend, ky është një supozim. Koha do të tregojë nëse ka një garë të vdekur”, tha Remenski.

Ajo gjithashtu foli për ndryshimet kushtetutese, ndërsa tha se ato do të ndodhin. Ajo tha se të njëjtat do të miratohen marrë parasysh interesat strategjike të BE-së dhe SHBA-së.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-09-22-00-08-01-741-edit_com.facebook.katana

Ndërron jetë Musadik Pajaziti i Grupit të Kumanovës

Screenshot_2023-09-21-23-35-55-588-edit_com.facebook.katana

Ringjallet “Ilirida”

higjiena komunale shkup protest

Këshilltarët e ASH-së rrëzojnë vendimin e Maznevës, rikthejnë në punë punëtorët e NPK “Higjiena Komunale” Shkup

IMG_5173

Kasami takim me Lazim Destanin, çka u dakorduan?

policia-1-1-1392x766

Dramë në Shkup: Përleshen fizikisht dy kinezë

harta-komunat-shqiptare-maqedoni

“Struga dhe Çairi më së paku premtime të mbajtura”/14 komuna shqiptare “nën thjerrën” e IDEA-s

IMG_5172

Fronti Evropian? – Hoxha: Nuk duhet hedhur si ide, jemi të hapur të bisedojmë!

IMG_5169

Taravari: Aleanca ka besueshmëri stabile në elektorat

IMG_5171

Spitali i Kumanovës me drejtore të re

INFO

NA NDIQ