Republikanët përdorin inteligjencën artificiale kundër Bidenit: “Ditë të errëta nëse rizgjidhet”

Iliria News Agency
Iliria News Agency

26/04/2023

Lëvizja e republikanëve për të krijuar një video duke përdorur inteligjencën artificiale për të kritikuar Joe Biden është një hap historik në tabelën politike të shahut.

Një ditë pasi presidenti aktual amerikan njoftoi se do të kandidojë për rizgjedhje në vitin 2024, republikanët po e “godasin” pa mëshirë me videon që tregon “si do të jetë bota nëse ai rizgjidhet”.

“Komiteti Kombëtar Republikan” (RNC) njoftoi se për herë të parë po përdor inteligjencën artificiale për të paraqitur qëndrimet e tij para votuesve.

Në video, 80-vjeçari Joe Biden dhe Kamala Harris festojnë fitoren e tyre në zgjedhjet e ardhshme: “Po sikur presidenti më i dobët që kemi pasur ndonjëherë të rizgjidhet?”

Ajo që vijon është një sërë ngjarjesh në SHBA dhe në botë, të cilat zbulojnë efektet negative të rizgjedhjes së Biden.

Nga tensionet e mëdha nëpër botë, sistemi financiar në kaos, deri te zhdukja e rendit botëror, dhe rritja e numrit të krimeve.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

FB_IMG_1709069274434

Në Beograd sot u festua pavarësia e Republikës së Kosovës

Ageler

Ageler: Diskursi i fushatës të fokusohet në çështje esenciale, jo në sulme personale

IMG_9337

Banorët e nisin vetë shkollën shqipe në Nerovë të Krushevës

radoicic radojcic spiric

VIDEO: Radoiçiq grushton ish-kryetarin ilegal të Mitrovicës së Veriut

card-trump

Made in Veles: Kartelat ‘milionëshe’ me portretin e Trumpit

pendarovski bujar osmani

Pendarovski me 400 euro rrogë do të shpërngulej nga Maqedonia, Osmani me mbi 2.500 euro rrogë thotë se mund të detyrohet të marrë borxh! Qytetarët si ia dalin?

Oleksiy Goncharenko

Deputeti ukrainas porosi për Kosovën: Armatosuni, askush nuk ju mbron!

MVR-polici-a-1-750x430

(VIDEO) Hetohet lidhja ndërmjet vrasjes në Bllacë dhe djegies së lokalit në Çair

burgu manastirit

Shpërthen zjarr në burgun e Manastirit, lëndohet një i burgosur

INFO

NA NDIQ