Reshat Berisha – pejani 63 vjeçar që përngjan me Gjergj Kastriot-Skënderbeun (VIDEO)

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/01/2023

Në Pejë Reshat Berisha njihet si një nga qytetarët më të respektuar nga të gjithë.

Ai për disa vite kishte jetuar në perëndim, apo më saktë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por që i cili më pas u kthye në vendlindjen e tij, në Pejë.

Por, ajo që habit më së shumti të gjithë është ngjashmëria që Reshat Berisha ka me Gjergj Kastriotin-Skënderbeun, në fotot e postuara nga faqja e “Peja në fokus”.

Ndryshe, Reshati më herët ka qenë një sportist, dhe ish-punëtor i Radio Televizionit të Kosovës dhe ka qenë një personazh i përfshirë në fusha të ndryshme.

Ai bënë ditur se gjatë periudhës kur ai kishte jetuar në SHBA, shumë shqiptarë i kishin thënë se në qëndrimin e tij në profil duke u bazuar tek mjekra, ai duket si Skënderbeu.

Tutje Reshati e shpreh dëshirën e tij të kamotshme e e cila është bashkimi i të gjitha trojeve shqiptare.

ATV realizoi një intervistë me të ku 63-vjeçari tregoi më gjerësisht për jetën e tij.

TË FUNDIT
3 orë
Asambleja e Përgjithshme e OKB kaloi rezolutën që njeh gjenocidin e Serbisë në Srebrenicën e Bosnjës
4 orë
Kush është forca e dytë politike, LSDM apo Fronti Europian?
5 orë
Gjatë fundjavës mot me shi të rrëmbyeshëm
5 orë
Jo zyrtare, kjo është pakoja ekzekutive e koalicionit VLEN
5 orë
Më 28 maj, seanca konstitutive e Kuvendit! Do ta udhëheqë deputetja Koxhaxhiku

ME TE LEXUARA

14 orë
Babai dhe dy djemtë e tij të plagosur në Pejë, publikohen emrat e tyre
5 orë
Jo zyrtare, kjo është pakoja ekzekutive e koalicionit VLEN
1 ditë
Vazhdon abuzimi me çmimet, kryesisht në produktet ushqimore
12 orë
Erdogan: Alija Izetbegoviç veshi uniformën kur duhej, le të kujtojmë fjalët e tij për Srebrenicën
5 orë
Gjatë fundjavës mot me shi të rrëmbyeshëm
1 ditë
Paga mesatare në Maqedoni, ndër më të ulëtat në rajon
12 orë
Dy prej të plagosurve në Pejë hyjnë në operim – ngjarja dyshohet se ndodhi për shit-blerjen e një veture

LEXO MË SHUMË

srebrenica

Asambleja e Përgjithshme e OKB kaloi rezolutën që njeh gjenocidin e Serbisë në Srebrenicën e Bosnjës

deputet 2024

Kush është forca e dytë politike, LSDM apo Fronti Europian?

moti shiu

Gjatë fundjavës mot me shi të rrëmbyeshëm

vlen llogo

Jo zyrtare, kjo është pakoja ekzekutive e koalicionit VLEN

Merita Koxhaxhiku

Më 28 maj, seanca konstitutive e Kuvendit! Do ta udhëheqë deputetja Koxhaxhiku

gir-geer-euroambasadori

Geer: Do i shohim veprimet pas formimit të qeverisë, do i mbështesim ata që ndërmarrin veprime reale në rrugën drejt BE-së

Kuvendi_Koordinim-780x470-1

Seanca konstituive e Kuvendit mbahet më 28 maj

Screenshot_20240523-132104~2

Siljanovska nga Vatikani: Nuk do të takohem me presidentin e Bullgarisë

arben taravari

Taravari: Ende nuk kam vendosur nëse do të jem ministër i Shëndetësisë

INFO

NA NDIQ