Reshje të rrëmbyeshme në Maqedoni! Raportohen dëme në Tetovë, kaplohet edhe Gostivari dhe Kumanova

Picture of INA
INA

26/06/2024

Në numrin e vetëm 112 të Qendrës për Menaxhim me Kriza, janë paraqitur dëme nga moti i ligë i cili gjatë pasdites ka përfshirë rajonin e Tetovës.

Në 112 është marrë njoftimi se në shumë oborre në rrugën “Ivo Lola Ribar” në Tetovë, ka hyrë uji pas reshjeve të rrëmbyeshme. Ka dëme materiale.

Uji ka dalë nga kanalizimi në rrugën “169”, ndërkaq në rrugën “172” po ashtu në Tetovë ka bodrume të përmbytura.

Një i punësuar në restorantin “Sharri” në Lisec ka denoncuar se i është dëmtuar vetura nga reshjet.

Nga QMK-ja thonë se moti i ligë ka përfshirë edhe Gostivarin dhe Kumanovën, dhe se pritet të vazhdojë drejt Serbisë./TV21

TË FUNDIT
8 orë
Spanja kampione e Evropës
9 orë
Shqiptari dëshmitar në sulmin ndaj ish-Presidentit tregon si ndodhi ngjarja
14 orë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!
15 orë
Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos
15 orë
Dëshmitari: Paralajmërova sigurinë e Trump për qitësin mbi çati: Po mendoja se pse nuk ndërhynë?

ME TE LEXUARA

14 orë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!
9 orë
Shqiptari dëshmitar në sulmin ndaj ish-Presidentit tregon si ndodhi ngjarja
1 ditë
Krisma armësh në tubimin e Trump, largohet i gjakosur nga skena (VIDEO)
8 orë
Spanja kampione e Evropës
22 orë
Kurtishaj: Durrësi është boshatisur nga pushuesit e Kosovës për këtë arsye, ja çka pritet të ndodhë
22 orë
Mot me diell dhe temperatura deri në 42 gradë Celsius
21 orë
FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!
21 orë
Del video kur snajperisti vret sulmuesin e Trump në tubimin në Pensilvani (VIDEO)
19 orë
“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë

LEXO MË SHUMË

IMG_4367

Spanja kampione e Evropës

IMG_4365

Shqiptari dëshmitar në sulmin ndaj ish-Presidentit tregon si ndodhi ngjarja

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

IMG_4356

Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos

IMG_4355

Dëshmitari: Paralajmërova sigurinë e Trump për qitësin mbi çati: Po mendoja se pse nuk ndërhynë?

trump sulm

Çfarë Trump i tha sigurimit pak sekonda pasi u qëllua

IMG_4340

“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë

Snajper trump

Del video kur snajperisti vret sulmuesin e Trump në tubimin në Pensilvani (VIDEO)

trump sulm

FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!

INFO

NA NDIQ