Reshje të rrëmbyeshme në Maqedoni! Raportohen dëme në Tetovë, kaplohet edhe Gostivari dhe Kumanova

Picture of INA
INA

26/06/2024

Në numrin e vetëm 112 të Qendrës për Menaxhim me Kriza, janë paraqitur dëme nga moti i ligë i cili gjatë pasdites ka përfshirë rajonin e Tetovës.

Në 112 është marrë njoftimi se në shumë oborre në rrugën “Ivo Lola Ribar” në Tetovë, ka hyrë uji pas reshjeve të rrëmbyeshme. Ka dëme materiale.

Uji ka dalë nga kanalizimi në rrugën “169”, ndërkaq në rrugën “172” po ashtu në Tetovë ka bodrume të përmbytura.

Një i punësuar në restorantin “Sharri” në Lisec ka denoncuar se i është dëmtuar vetura nga reshjet.

Nga QMK-ja thonë se moti i ligë ka përfshirë edhe Gostivarin dhe Kumanovën, dhe se pritet të vazhdojë drejt Serbisë./TV21

TË FUNDIT
6 orë
Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe
8 orë
Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë
9 orë
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
11 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
13 orë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

ME TE LEXUARA

17 orë
Kasami i kundërpërgjigjet Ahmetit: VLEN ka legjitimitetin e plotë të përfaqësimit të shqiptarëve, merru me funksionarët e tu
15 orë
Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos
15 orë
Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”
15 orë
Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë
14 orë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!
14 orë
Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave
13 orë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion
22 orë
Mot me diell dhe temperatura deri në 42 gradë Celsius

LEXO MË SHUMË

IMG_4368

Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe

herol-750x896

Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë

IMG_4366

Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup

arben taravari kumanove

Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

Ali Ahmeti fronti

Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

IMG_4361

Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

IMG_4360

Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë

IMG_4359

Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”

INFO

NA NDIQ