Restoranti i emigrantit nga Radusha e Shkupit ndan ushqime falas për të moshuarit dhe spitalet në Teksas

0

Roma’s Italian Restaurant në pronësi të emigrantit nga Radusha e Shkupit ka marrë një aksion të madh humanitar. Ky restorant ka një javë që po shpërndanë ushqime falas për të moshuarit dhe nëpër spitale të Teksasit në SHBA.

Aktiviteti human i këtij restoranti ka marrë mirënjohje dhe faleminderime të mëdha nga amerikanët. Për këtë kanë shkruar edhe mediat amerikane.(INA)

Gepostet von Roma's Italian Restaurant am Sonntag, 22. März 2020