Revokohen disa gjykime në Gjykatën penale për shkak të Samitit të OSBE-së

Picture of INA
INA

28/11/2023

Samiti i OSBE-së që mbahet në Shkup ka revokuar disa termine për seanca të caktuara në Gjykatën themelore penale Shkup, mes të cilave janë edhe gjykimet për rastet “Llaskarcë”, “Zhan Mitrev” dhe “Titanik”.

Paraprakisht, termini i caktuar për debatin kryesor për fatkeqësinë e komunikacionit në Llaskarcë më 30 nëntor u revokua për shkak të vendimit të Qeverisë për ditë jopune. Gjykimi do të vazhdojë më 14 dhjetor në ora 9:30.

Debati kryesor për lëndën, të lidhur me institucionin privat shëndetësor “Zhan Mitrev” të caktuar për nesër, po ashtu u revokua, për shkak të vendimit të Qeverisë që të punohet me orar të shkurtuar të punës dhe do të vazhdojë më 15 dhjetor në ora 12:00.

U revokua edhe seanca gjyqësore për parregullsitë zgjedhore, “Titanik”, të caktuar për 30 nëntor, e cila do të vazhdojë më 12 dhjetor në ora 10:00.

Siç informojnë nga Gjykata themelore penale Shkup, për të gjitha gjykimet e tjera, të caktuara në gjykatë për 29 nëntor pas orës 12 dhe më 30 nëntor gjatë tërë ditës, të cilat do të anulohen për shkak të vendimit të Qeverisë së RMV-së, palët do të njoftohen në mënyrë shtesë kur do të vazhdojnë debatet.

TË FUNDIT
38 minuta
VMRO: Për 13 ditë nuk punojnë sallat e operimit në kirurgji
1 orë
ISHP: Epidemi e SIDA-s tek një grup i caktuar i popullsisë në vend
1 orë
Shpërthen zjarr në kazermën “Gjorçe Petrov” në Shkup
2 orë
Sot fillon seanca për zgjedhjen kryetarit të ri të Gjykatës Kushtetuese në RMV
2 orë
Deputetja e LSDM-së dorëzon ankesë kundër Afrim Gashit: Betimin e lexoi fillimisht në gjuhën shqipe

ME TE LEXUARA

1 ditë
Fronti Evropian ka ngritur padi në Gjykatën Administrative për vendimin e KSHZ-së për rivotimin në Zhelinë
4 orë
Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima
23 orë
Ndërroi jetë ish-luftëtari i UÇK-së, Vaid Sali (FOTO)
19 orë
VLEN: BDI të reformohet, e jo të bojkotojë
1 ditë
Kacarkas i mbaron mandati, pasardhësi i saj do të bëhet i ditur në fund të kësaj jave

LEXO MË SHUMË

Klinika-Shkup

VMRO: Për 13 ditë nuk punojnë sallat e operimit në kirurgji

hiv sida

ISHP: Epidemi e SIDA-s tek një grup i caktuar i popullsisë në vend

zjarrfikes

Shpërthen zjarr në kazermën “Gjorçe Petrov” në Shkup

Prokuroria

Sot fillon seanca për zgjedhjen kryetarit të ri të Gjykatës Kushtetuese në RMV

Bisera Kostadinovska Stojçevska

Deputetja e LSDM-së dorëzon ankesë kundër Afrim Gashit: Betimin e lexoi fillimisht në gjuhën shqipe

visar-ademiu-600x360

Visar Ademi: Mickoskin nuk e shoh si kozmopolit, shqiptarët nuk i përfshiu te financat, mbrojtja dhe punët e jashtme

dejvid daviv gir geer

Gir: Jemi të gatshëm të punojmë me qeverinë e re dhe me të gjithë ata që mbështesin reformat

gjykata administrative

Gjykata Administrative nuk pranoi padinë e Frontit Evropian për rivotim në Llërcë

posta-780x439-1

Agjencia e postave do ta prezantojë gjendjen e tregut postar në RMV

INFO

NA NDIQ