Revolucion te Liverpulli, blerja të mëdha do të realizohen gjatë verës

Iliria News Agency
Iliria News Agency

27/02/2023

Liverpool’s Roberto Firmino, right, celebrates after scoring his side’s fifth goal during the Champions League group B soccer match between FC Porto and Liverpool at the Dragao stadium in Porto, Portugal, Tuesday, Sept. 28, 2021. (AP Photo/Luis Vieira)

Skuadra e Liverpullit konfirmoi përsëri luhatjet e mëdha të këtij sezoni në humbjen shkatërruese 5-2 ndaj Real Madridit në Anfield. Humbja e thellë ishte më e rënda për “The Reds” në shtëpi në këtë kompeticion dhe të besuarit e Jurgen Klopp kanë tashmë një detyrë thuajse të pamundur për kalimin në raundin tjetër.

“Të kuqtë” janë gjithashtu jashtë “Fa Cup” dhe “Carabao Cup” dhe momentalisht gjenden në vendin e 8-të në Premier League, 7 pikë larg vendit të katër, pas një sërë performancash zhgënjyese, një ecuri që vjen vetëm disa muaj pas ambicies për të fituar katër trofe brenda një sezoni. Rezultatet e fundit kanë vënë në një situatë të vështirë edhe trajnerin Jurgen Klop. Asgjë nuk po shkon sic duhet për gjermanin në sezonin e tij të shtatë në “Merseyside” dhe raportime të fundit bëjnë me dije se pozicioni i tij do të fillojë të merret në shqyrtim nëse forma negative vazhdon edhe në javët në vijim.

Në dy sesionet e fundit të merkatos reparti më i investuar ka qenë sulmi. Largimi i Sadio Manes krijoi një boshllëk të madh dhe e çekuilibroi së tepërmi manovrën e skuadrës dhe vetëm gjatë javëve të fundit Darvin Nunjez dhe Kodi Gakpo po e justifikojnë vlerën e tyre të lartë me performanca shpresëdhënëse.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Jurgen Klopp

“Nuk e dija që mund të luanim kaq keq…!”

fenerbahce

Fenerbahce gjobitet me 115 mijë euro, trajneri pezullohet 60 ditë

barca

Koeman futet në debatin e Xavit dhe Enriques, tregon tre personat e vetëm që kanë ADN-në e Barcelonës

Zhegrova

Zhegrova nuk u vlerësua shumë, kjo ishte nota e tij mbrëmë ndaj Aston Villas

atalanta

Milani bie në “San Siro”, Atalanta dhe Gjimshiti shkëlqejnë ndaj Liverpoolit

messi

Lionel Messi eliminohet nga Championsi i Concacaf-it

igli

Igli Tare në bisedime me Totenhemin dhe Çellsin

xavi

​Xavi: Jam krenar me ekipin tim

luis enrique

Luis Enrique: Do të ketë luftë në Barcelonë në ndeshjen kthyese

INFO

NA NDIQ