Rexhaj për Asociacionin: Kryetari Konjufca s’ka parë diçka me kompetenca ekzekutive

INA
INA

26/10/2023

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj ka thënë se në takimin e sotëm në Bruksel, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do kërkojë sanksionimin e Serbisë.

“Sigurisht që Kurti sot do të bëjë kërkesën edhe para tyre (liderëve të vendeve të BE’së), që Serbia të sanksionohet, të hiqen masat, të lehtësohet rruga jonë e anëtarësimit në organizmat ndërkombëtarë, tha Rexhaj për RTV21.

Ai tutje tha se propozimin e BE-së për statutin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe nuk e kanë parë ende, por duke u bazuar në atë se çfarë ka thënë kryetari i Kuvendit. Ai ka cituar Glauk Konjufca duke thënë se nuk ka parë diçka me kompetenca ekzekutive duke shtuar se ”qëndrimi jonë për Asociaconin dihet botërisht”

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Naim Murseli Liridon

“Tentativa të tjera për të vrarë Liridonën”- Lala befason me deklaratën: Ja pse nuk i besoj babait të Naimit!

Naim Murseli foto me Behgjet Pacollin

“Prokuroria do hetojë lidhjet e tij me Pacollin”, eksperti: Divorci dhe transaksionet, çfarë fsheh Naim Murseli

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Vrasja e Liridonës, paralajmëron Kerquku: Dikush është në siklet të madh, të bëhen sytë katër

albin kurti

Kurti u drejtohet me videomesazh qytetarëve serb të Kosovës

Liridona ademaj

Eksperti i sigurisë flet për planin e vrasjes së Liridonës, ja çka paralajmëron në procesin gjyqësor

Spartak Ngjela

“Keni për ta parë…”, avokati shqiptar ‘godet’ Radoiçiqin – jep lajmin e keq për “sllavët”

tome-gashi

Teoria e Tomë Gashit: Naim Murseli e ka pasur një frikë, ka qenë në presion të madh nga dikush tjetër

77-1-750x430

Policia e Kosovës ka arrestuar sot në veri politikanin serb, Aleksandar Arsenijeviq

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

“Kam mesazhet kur Naimi kërkon lekë borxh”, Gazetari: Arrestime të reja për vrasjen e Liridonës

INFO

NA NDIQ