Rexhepi për deklaratat e Ahmetit: Duan me gjakun dhe sakrificën e të tjerëve, të ruajnë karriget e tyre

Picture of INA
INA

06/06/2024

Duke komentuar “luftën” për legjitmmitet te shqiptarët në RMV, Kastriot Rexhepi nga VLEN në TV21 tha se duket pasur kujdes me “deklaratat për gjakra”.

“Mendoj që shqiptarët mjaft kanë derdhur gjak për këtë vend dhe mendoj se ne si politikanë kemi përgjegjësi të gjithë, pa përjashtim, që mos sjellim situatë që dikush të pësojë edhe një gërvishtje të vogël, mos flasim me pasojë më të rëndë”, theksoi Rexhepi.

https://www.facebook.com/TV21Videos/videos/1143766876841356/?ref=embed_video

Duke e komentuar deklaratën e djeshme të Ali Ahmetit dhe njoftimet e Fronit Europian për hapa revoltues pas krijimit të qeverisë së re mes VLEN dhe VMRO, Rexhepi tha:

“Nuk e marrin përgjegjësinë dhe nuk e përjashtojnë mundësinë që do të ketë pakënaqësi të popullit, janë një lloj skenari që e kemi parë edhe në të kaluarën, kur inicohet një grup qytetarësh që të protestojnë, që të paraqitet politika ta merr përsipër duke i dhënë mbështetje fillimisht, dhe ta merr përsipër atë lëvizje, atë merit. Duan me gjakun dhe me integritetin dhe sakrificën e e njerëzve të tjerë ta bëjnë luftën për vete dhe për ta ruajtur karriget e tyre”, shtoi Rexhepi.

TË FUNDIT
4 orë
Sa nënkryetarë do ketë Parlamenti i Maqedonisë së Veriut
4 orë
Mexhiti dhe Bilalli të ftuar nga kreu shtetëror në ditën e çlirimit të Kosovës
6 orë
Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë
7 orë
Mickoski paralajmëron 100 milionë euro ndihmë për komunat
8 orë
Shtrenjtohet buka

ME TE LEXUARA

14 orë
Lloga: Erdhi dita kur presidentja nuk e njeh shtetin e saj
8 orë
Shtrenjtohet buka
17 orë
Mot me diell dhe shumë i nxehtë dhe vranësira të vogla
13 orë
Banka Popullore: Norma bazë e interesit mbetet në nivelin 6.30%
7 orë
Mickoski paralajmëron 100 milionë euro ndihmë për komunat
17 orë
Hahn: Jam i shqetësuar për Maqedoninë e Veriut, të respektohet Marrëveshja e Prespës
13 orë
Rritet numri i fëmijëve në kopshte dhe qendrat për zhvillim të hershëm

LEXO MË SHUMË

bdi ali ahmeti kuvend

Sa nënkryetarë do ketë Parlamenti i Maqedonisë së Veriut

FB_IMG_1718221732728

Mexhiti dhe Bilalli të ftuar nga kreu shtetëror në ditën e çlirimit të Kosovës

kombetarja

Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë

Mickoski

Mickoski paralajmëron 100 milionë euro ndihmë për komunat

buka

Shtrenjtohet buka

IMG_2933

Holandezin e kafshoi gjarpëri në Ohër, nuk kishte serum në spitalin e Ohrit, e shpëtuan në Dibër

IMG_2930

Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë

mickoski hristijan

Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz. Lloga ja si i përgjigjet

shkolle klase

I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët

INFO

NA NDIQ