Maqedonia e Veriut ka 3.8 miliardë euro rezerva devizore

ina-online
ina-online

8 Gusht, 2023

Rezervat devizore në fund të korrikut të këtij viti arritën në 3,8 miliardë euro, njoftoi Banka Popullore e Maqedonisë së Veriut, përcjell INA.

Pjesa më e madhe e rezervave valutore është investuar në letra me vlerë (63.8%), e ndjekur nga monedhat dhe depozitat (25.6%) dhe ari monetar (10.4%).(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

oliver spasovski

Spasovski: Ligji për amnisti nuk zgjidh problemin e burgjeve

shkup

Publikohet lista e vendeve më të sigurta në botë, Maqedonia e Veriut në vendin e 38-të

Radojcic vilat pasuria

Luksi dhe fitimet e mëdha: Sa kushton vila e Radoiçiqit dhe si u pasurua kaq shumë ky njeri?

policia-714x420

MPB: Është arrestuar 23-vjeçari, u kap me 320 litra alkool të padeklaruar

evn-fatura

Është rritur çmimi i energjisë elektrike në RMV, ESHS: Çmimi mesatar është 6.737 denarë për një kilovat orë

qeveria kovacevski4

A ka krizë në Qeverinë e Maqedonisë së Veriut?!

supermarketet-800x445

Rënie në tregtinë me pakicë me ushqim, pije dhe derivate

0FBDA6C6-3F07-4CF0-9CA6-52FF333FC0D4

Aksident tragjik – humb jetën 18 vjeçari nga Çegrani i Gostivarit

gjobaa

MPB: 563 gjoba për tejkalim të shpejtësisë

INFO

NA NDIQ