Rezervat devizore në fund të janarit 4,33 milionë euro

INA
INA

08/02/2024

Rezervat devizore në fund të janarit të këtij viti ishin 4.337,3 milionë euro, kumtoi Banka popullore.

Pjesa më e madhe e rezervave devizore është investuar në letra me vlerë (56,4 për qind), pas së cilës vijojnë valutat dhe depozitat (33,9 për qind) dhe ari monetar (9,6 për qind).

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

supermarketet-800x445

Qytetarët blejnë vetëm produktet e nevojshme dhe kanë frikë nga një rritje e re çmimi

kontabilitet menaxher biznes

Do te rritet çmimi i shërbimeve për kontabilitet në Maqedoninë e Veriut

Anita-Angelovska-Bezhoska-MMF-750x430-1-696x399-1

Angellovska-Bezhoska: Trendet e inflacionit janë pozitive, por duhet kujdes

auto_prishtina-3-1-1-600x3601627103516-1

Katari e sheh Kosovën si një vend premtues për investime, Kurti takon ambasadorin jorezident, Al Dosari

Plazh greqi hanioti

Pushimet në Greqi sivjet shtrenjtohen për 20-30%

kadastra

Ankesa për rritjen e çmimeve në kadastër

air albania fluturimi aeroporti nene tereza

Sa milion turistë kanë ardhur në Shqipëri gjatë vitit 2023?

gruri-ukraine-rusi-anijet

Rusia: Kemi dërguar 200,000 tonë drithë falas në gjashtë vende afrikane

auto_prishtina-3-1-1-600x3601627103516-1

Hyjnë në grevë 250 punëtorë të UP-së, shkak pagat e ulëta

INFO

NA NDIQ