Rezultatet e ndeshjeve të mbrëmshme në Champions League

ina-online
ina-online

30/11/2023

Arsenal ka fituar mbrëmë me shifrat e thella 6-0 ndaj Lens. Anglezët nuk e kanë diskutuar në asnjë moment sfidën, duke menaxhuar totalisht 90 minutat. Me këtë rezultat, Arsenal siguron vendin e parë me 12 pikë.

Real Madrid ka marrë një fitore fantastike ndaj Napolit me rezultatin 4-2. Pjesa e parë u mbyll me shifrat 2-1 për spanjollët, ndërsa në të dytën barazuan italianët në mënyrë provizore. Më pas, në minutën e 83’, Real Madrid shënon golin e tretë falë perlës së Paz dhe në të 94′ golin e katërt me Joselu. Me këtë rezultat, Real Madrid siguron vendin e parë me 15 pikë, ndërsa Napoli pret sfidëne fundit.

Inter ka marrë një barazim spektakolar ndaj Benfica. Portugezët e mbyllën pjesën e parë me shifrat 3-0, por zikaltërit barazuan gjithçka në 3-3.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Napoli rrahmani

VIDEO/ Napoli triumfon mes dramës, Juventus mposhtet në “Maradona”

Britain Soccer Champions League

Bajerni “hjek” dorë nga Çabi Alonso, tani preferon trajnerin holandez

Bellingam Real Barca

Sulmi “nuk ndez”, Barcelona del e “gjymtuar” nga “San Mames”

maradona

Lista me yjet e futbollit që ranë në rrjetën e dopingut, nga Maradona te Guardiola e së fundmi Pogba

manchester-city

City fiton derbin e Manchesterit

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

real

Real Madridi do të apelojë kartonin e kuq ndaj Bellinghamit

INFO

NA NDIQ