Rezultatet e zgjedhjeve – Javën e ardhshme LSDM do të fillojë përgatitjet për Kongresin për llogaridhënie

Picture of INA
INA

15/05/2024

Organet më të larta partiake të LSDM-së javën e ardhshme do të mbajnë mbledhje në të cilat do të bëhen përgatitjet për mbajtjen e Kongresit për llogaridhënie, sipas statusit të partisë, pas disfatës së zgjedhjeve të dyfishta të pësuar nga partia dhe njoftimeve për ndryshim të udhëheqja.

“Janë duke u përgatitur për proceset që do të zhvillohen në parti, sipas procedurave statutore dhe asaj që është bërë e ditur publikisht deri më tani, pas zgjedhjeve. Javën e ardhshme janë planifikuar takime të kryesisë së LSDM-së dhe Bordit Ekzekutiv për të filluar procedurën për mbajtjen e Kongresit llogaridhënës, sipas Statutit të partisë”, thonë nga LSDM./ Alsat.mk

TË FUNDIT
43 minuta
“Dallëndyshja e kujtesës", rikthehet në Tetovën e Nexhat Pustinës
2 orë
Azizi: VLEN nga sot ka plus një deputet
2 orë
VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6
2 orë
Fronti Evropian ruan deputetin e katërt në njësinë e 5-të zgjedhore
3 orë
Afera me €10000, Ixhet Memeti: S’kam bërë asgjë kundërligjore, nuk e njoh Boro Stojçevin

ME TE LEXUARA

1 ditë
Maturantët në dilemë për të ardhmen e tyre
6 orë
Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”
2 ditë
Këshilli Gjyqësor me seancë urgjente në mesnatë, “për t’ia marrë imunitetin gjykatësit Naqe Georgiev”
14 orë
Mot me vranësira të ndryshueshme me periudha me diell
1 ditë
Ixhet Memeti nuk ka imunitet
9 orë
VLEN në qeveri/Alternativa kryeparlamentarin dhe një zv/kryeminstër
1 ditë
Breshër me madhësi sa kokrra e arrës në fshatin Hotël të komunës së Likovës
5 orë
Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji
2 ditë
Mexhiti optimist: Mendoj se puna e kryeparlamentarit është e kryer

LEXO MË SHUMË

emin azemi

“Dallëndyshja e kujtesës”, rikthehet në Tetovën e Nexhat Pustinës

adnan azizi

Azizi: VLEN nga sot ka plus një deputet

VLEN FRONTI

VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6

fronti evropian

Fronti Evropian ruan deputetin e katërt në njësinë e 5-të zgjedhore

ixhet memeti

Afera me €10000, Ixhet Memeti: S’kam bërë asgjë kundërligjore, nuk e njoh Boro Stojçevin

burgu-idrizove

Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji

0-ballina-2-1

Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”

pyje

Korrupsioni “pret” pyjet në Maqedoninë e Veriut

hristijan mickoski

Mickoski: Ahmetit, që më nënvlerësonte, do t’i japë leksione politike

INFO

NA NDIQ