Rifat Jashari: Është derdhur shumë gjak për liri – dhimbje s’ka, veç krenari

Picture of INA
INA

12/06/2024

Përfaqësuesi i familjes Jashari, Rifat Jashari, është shprehu i lumtur me rastin e 25-vjetorit të Ditës së Çlirimit.

Jashari tha se për këtë ditë është derdhur shumë gjak, por sipas tij, ata gjak është paguar.

“Qysh më mirë, më i kënaqur nuk jam kanë kurrë qe e arritëm edhe çlirimin e Kosovës. Është derdhur gjak por është paguar ata gjak. Dhimbje s’ka veç krenari. Urime gjithë shqiptareve kudo qe janë”, ka thënë Jashari për EkonomiaOnline, transmeton Klankosova.tv.

Sot në nderë të 25-vjetorit të çlirimit të Kosovës, kuvendi ka mbajtur seancë solemne, ndërsa në sheshet qendrore të kryeqytetit kanë parakaluar ushtarët dhe policët e Kosovës.

TË FUNDIT
3 orë
Dita e fundit: Kosova dhe Serbia duhet t’i dorëzojnë sot komentet për zbatimin e marrëveshjes bazike
1 ditë
Vazhdon sot procesi gjyqësor për “Thaçin dhe të tjerët”
1 ditë
Paralajmëroi burgosjen e Vuçiqit nëse hyn në Kosovë pa leje, deklarohet Sveçla
2 ditë
Policia e Kosovës sërish godet pronat e Radojçiqit, i'a konfiskon një pompë benzine
2 ditë
Pjetër Shala dënohet me 18 vjet burgim

ME TE LEXUARA

1 ditë
Paralajmëroi burgosjen e Vuçiqit nëse hyn në Kosovë pa leje, deklarohet Sveçla
1 ditë
Vazhdon sot procesi gjyqësor për “Thaçin dhe të tjerët”
3 orë
Dita e fundit: Kosova dhe Serbia duhet t’i dorëzojnë sot komentet për zbatimin e marrëveshjes bazike

LEXO MË SHUMË

Kurti Vucic

Dita e fundit: Kosova dhe Serbia duhet t’i dorëzojnë sot komentet për zbatimin e marrëveshjes bazike

thaci-veseli-krasniqi-selimi

Vazhdon sot procesi gjyqësor për “Thaçin dhe të tjerët”

Vucic- Svecla

Paralajmëroi burgosjen e Vuçiqit nëse hyn në Kosovë pa leje, deklarohet Sveçla

pompa benzines radjocic

Policia e Kosovës sërish godet pronat e Radojçiqit, i’a konfiskon një pompë benzine

Pjeter-Shala-850x472-1

Pjetër Shala dënohet me 18 vjet burgim

wesley clarck vesli klark

Gjenerali Clark nderohet nga Oda Amerikane, merr një pozitë në Kosovë

vjosa osmani

Osmani, mërgimtarëve: Jeni zemra dhe shpirti i Kosovës (VIDEO)

svecla veri

Sulmohet ëmbëltorja në veriun e Kosovës, vetëm pse ministri Sveçla piu limonadë

thaci-krasniqi-veseli-hage-selimi-specialja

Vazhdon procesi gjyqësor në rastin e krerëve të UÇK-së

INFO

NA NDIQ