Rijad Shaqiri: Unë me mburrje e them se jam biri i Hysni Shaqirit

Picture of INA
INA

15/04/2024

Aty ku ka rrjedhur, do të pikë”, këtë e tha kandidati për deputet nga radhët e VLEN, Rijad Shaqiri, i pyetur nëse do ta braktiste si babai i tij Hysni Shaqiri Kuvendin, për t’iu bashkëngjitur luftës së UÇK-së.

Shaqiri në Daily Click në TV21 tha se është krenar me të kaluarën e babait të tij.

“Unë me mburrje e them se jam biri i Hysni Shaqirit, që jam djali i madh, ne jemi 5 fëmijë. Një vëlla e kam në Gjermani dhe 3 motra, një prej motrave është në Zvicër, dy i kam këtu. Ne me mburrje e themi se jemi fëmijët e tij sepse krenohemi me të kaluarën e tij, është një ndër politikanët që gjatë karrierës së tij politike është munduar të shërbejë për kauzën që ka qenë imperativ për kohën kur ka vepruar ai”, tha Rijad Shaqiri në Daily Click.

TË FUNDIT
2 minuta
Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë
2 orë
VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat
2 orë
Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten
3 orë
A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?
3 orë
EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik "GENERALKA WEEKEND 24"

ME TE LEXUARA

7 orë
Valixhja para komunës së Çairit, Zejdi: Nuk jam pjesë e atij skenari
2 orë
Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten
1 ditë
Gerapetritis: Marrëveshja e Prespës duhet të respektohet
7 orë
Qeveria me njoftim: Qytetarët të mos bien pre e mashtrimeve, nuk kemi dërguar mesazhe për kompensim
2 orë
VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat
1 ditë
Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron
6 orë
Zejdi zbulon se çfarë janë podrumet e kuqe që i përmendi Ali Ahmeti

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë

zejdi tubim

VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat

mijallkov

Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten

kuvendi-ri

A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?

EVN

EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik “GENERALKA WEEKEND 24”

Shkolla Vizbeg

Shkolla e re fillore e Vizbegut, nis me punë këtë vit shkollor

zjarrfikes

Zjarrfikësit ankohen për paga të ulëta

policija-1-800x445

RMV, shtetas të huaj kanë denoncuar dy policë pasi kanë kërkuar ryshfet, janë marrë masa disiplinore

kasami

Ndryshimet kushtetuese, Kasami: Për vullnetin e VMRO-së, duhet ta pyesni VMRO-në

INFO

NA NDIQ