Rikthehet Champions, aty ku Çavi ka rekordin para Mesit

ina-online
ina-online

18 Shtator, 2023

Këtë të martë rikthehet Liga e Kampionëve, kompeticioni në nivel klubesh, një turne që Barça aspiron ta fitojë sërish, pasi ka rritur nivelin e skuadrës. Pas tetë vitesh nga triumfi i fundit dhe pas dy sezonesh radhazi pa e ditur se si është kapërcimi i fazës së grupeve “Blaugranët” kanë synime të mëdha.

“Është një objektiv, ne duam ta fitojmë, por Çavi nuk e ka nën kontratën e tij. Nuk ka detyrim për ta fituar Champions-in, por ka detyrimin për të konkurruar”, – shpjegoi Deko në ditën e prezantimit të tij si drejtor i ri sportive te Barça.

Ndërsa pret debutimin e kësaj të marte kundër Royal Antwerp në Montjuïc (21:00) dhe sa larg mund të shkojë në këtë edicion 2023-2024, Çavi Hernández ruan një rekord të paprekur me Barçën në Ligën e Kampionëve si lojtar, një nga të paktët me të cilët Leo Messi nuk mburret. Trajneri aktual i Barcelonës vazhdon të jetë lojtari që ka luajtur më së shumti ndeshje me fanellën blaugrana në kompeticionin më të lartë europian për klubet.

Çavi kryeson renditjen me 157 ndeshje, tetë më shumë se Leo Messi (149) dhe 25 më shumë se Andrés Iniesta (132), i cili plotëson podiumin. Më pas janë Serhio Buskets (129), Pike (126) dhe Pujol (120).

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

montella

Zbulohet klauzola speciale, Federata Turke i ka vënë një kusht Montellës në kontratë

arsenal

Liverpooli, City, Arsenali e Chelsea luajnë sot në Carabao Cup

Ylber Ramadani

“Një regjisor i bukur dhe i pastër”, ja nota e Ramadanit pas ndeshjes me Juventusin

Armando Duka

Armand Duka flet pas zgjedhjes zv.president i UEFA-s

vedat-muriqi

VIDEO / “Pirati” Muriqi, me gol dhe asist ndaj Barcelonës

xavi cavi

Çavi flet pas barazimit me Majorkën e Muriqit: Kemi bërë shumë gabime

barcelona

Mallorca ndal me barazim Barcelonën, Muriqi protagonisti kryesor

Arda Guler

Sa i pafat, lëndohet përsëri Arda Guler

Jasir Asani

Jasir Asani flet hapur: Pa Sylvinho nuk do isha këtu

INFO

NA NDIQ