Rikthehet në gjyq çështja “famëkeqe” ndaj CR7

Picture of ina-online
ina-online

04/10/2023

Avokatët e një gruaje që akuzoi Cristiano Ronaldon për abuzim seksual ndaj saj, e kanë çuar futbollistin në gjykatë në një përpjekje për të marrë miliona të tjera para për heshtje.

Lojtari i kishte paguar Kathryn Mayorga – e cila ka hequr dorë nga e drejta e saj për anonimitet – 375,000 dollarë (356, 848 euro) para për heshtje.

Ajo kishte pretenduar se ai e përdhunoi atë në një dhomë hoteli në Las Vegas në qershor 2009 – gjë që ai e mohoi, shkruan SkyNews.

Sot një gjykatë apeli në SHBA do të dëgjojë nga avokatët që përpiqen të ringjallin ofertën e Mayorga për të detyruar Ronaldon të paguajë miliona më shumë.

Ekipi i saj ligjor po i kërkon Gjykatës së 9-të të Apelit të SHBA që të anulojë pushimin e çështjes dhe të rihapë padinë civile që ajo ngriti për herë të parë në Nevada në 2018.

Ata do të argumentojnë se gjyqtari i gjykatës federale në Nevada gaboi duke refuzuar në mënyrë të përsëritur përpjekjet e Mayorga për të zhbllokuar dhe përfshirë si provë marrëveshjen e konfidencialitetit që ajo nënshkroi në 2010 në pranimin e pagesave nga Ronaldo.

Nga ana tjetër, ekipi i tij ligjor ka deklaruar se takimi seksual ishte konsensual dhe se një marrëveshje konfidencialiteti i pengon ekipin e tij dhe Mayorga të flasin për këtë.

TË FUNDIT
8 minuta
Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë
2 orë
Zvicra dhe Gjermania luftojnë për vendin e parë, formacionet zyrtare
6 orë
UEFA merr vendim për Dakun, e dënon rëndë, ai nuk luan nesër kundër Spanjës
8 orë
Kozniku: Shqipëria mund ta mposhtë Spanjën
13 orë
Shqipëria fiton titullin e Kampionatit Evropian të Tifozëve

ME TE LEXUARA

13 orë
Dueli për kreun e grupit A, Granit Xhaka paralajmëron Gjermaninë
1 ditë
Gjeorgjia barazon me Çekinë, shpresë për Shqipërinë
13 orë
FC Aarau përforcohet me djaloshin shqiptar me prejardhje nga Maqedonia
1 ditë
Portugalia ‘çok’, Turqia ‘jok’!
13 orë
Shqipëria fiton titullin e Kampionatit Evropian të Tifozëve
1 ditë
Me këtë formacion Sylvinjo po përgatitet kundër Spanjës?!
8 orë
Kozniku: Shqipëria mund ta mposhtë Spanjën

LEXO MË SHUMË

zvicra

Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë

zvicer gjermani

Zvicra dhe Gjermania luftojnë për vendin e parë, formacionet zyrtare

mirlind daku

UEFA merr vendim për Dakun, e dënon rëndë, ai nuk luan nesër kundër Spanjës

ardian kozniku

Kozniku: Shqipëria mund ta mposhtë Spanjën

tifozet kombetarja

Shqipëria fiton titullin e Kampionatit Evropian të Tifozëve

izer aliu

FC Aarau përforcohet me djaloshin shqiptar me prejardhje nga Maqedonia

xhaka zvicer

Dueli për kreun e grupit A, Granit Xhaka paralajmëron Gjermaninë

Tifozet kuq e zi kombetarja

Uragan kuqezi për të mposhtur Spanjën, Shqipëria ‘fiton’ me tifozët (Numri)

Spanja Luis De La Fuente

8 ndryshime në formacion, mësoni si do të luajë Spanja ndaj Shqipërisë

INFO

NA NDIQ