Rikthimi i mundshëm i Messit te Barcelona godet një pengesë të re

Iliria News Agency
Iliria News Agency

25/04/2023

Kthimi i mundshëm i Lionel Messit në Barcelonë ka krijuar shumë entuziazëm në mesin e tifozëve të klubit, të cilët po ëndërrojnë ta shohin argjentinasin përsëri me fanellën e famshme Blaugrana për një vallëzim të fundit.

Messi, i cili është parë në Barcelonë të hënën, sheh që kontrata e tij me Paris Saint-Germain të skadojë në fund të sezonit dhe me një rinovim që duket i pamundur në skenë, dera mund të hapet në një rikthim në Kataluni.

Sidoqoftë, gjendja e vështirë financiare e Barcelonës do të ketë një ndikim të madh nëse një marrëveshje mund të përfundojë, por pasi ka paraqitur një plan qëndrueshmërie në La Liga, ka pasur një besim në rritje në klub se ajo mund të tërhiqet, shkruan telegrafi.

Megjithatë, ARA ka raportuar se mund të ketë një pengesë në rrugë për Barcelonën. Është raportuar se klubi është i hapur për oferta për 49 për qind të Barca Studios, me atë aksion që aktualisht është në pronësi të Socios.com dhe Orpheus Media, të cilët kanë paguar 100 milionë euro për aksionet e tyre përkatëse.

Megjithatë, të dyja kompanitë do të zhvendosen në mënyrë që të gjenerojnë fonde për Barcelonën për të realizuar marrëveshjen e Messit, por është raportuar se asnjëra nuk dëshiron të prishë marrëdhëniet e tyre me klubin dhe duan të ruajnë aksionet e tyre përkatëse prej 24.5 për qind.

Barcelona në dukje kishte shpresuar se kjo mund të ishte një rrugë ku ata mund të fitonin fonde shtesë për verën.

Megjithatë, duket se, me këto zbulime, kjo nuk mund të jetë më një opsion dhe mund të duhet të eksplorohet një rrugë tjetër në mënyrë që të nënshkruhen lojtarë si Messi

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

milan

I humbi një orë me vlerë 180 mijë euro, futbollisti i njohur përleshet me një hajdut në një klub nate

Jasir Asani

VIDEO / Jasir Asani fantastik, goditjet e tij nuk ndalen as në stërvitje

Liga e Evropes Europa League

Katër ndeshje të tjera emocionuese në “FA Kupën” e Anglisë

mbape real

Mesazhi i Macronit për Mbappen që po bën xhiron e botës: Do na futësh në telashe!

kloop

Lista me 14 lojtarë të Liverpoolit tani janë të lirë për të thyer rregullin e rreptë të Klopp

belingam real madrid

Real Madrid vendos rekord historik në mbrojtje pa dy qendërmbrojtësit dhe portierin kryesor

haland

Erling Haland shënon 5 gola, Man. Siti shpartallon Lutonin

dybala

Shënoi tre gola ndaj Torinos, Dybala: Te Roma shijoj të tashmen, dua të fitoj trofe!

Ilir-Daja-

Ilir Daja vazhdon kontratën me Ballkanin deri në vitin 2026

INFO

NA NDIQ