Rinia jonë e artë dhe një mesazh për politikën dhe bizneset

Picture of INA
INA

03/10/2023

Muhamer Pajaziti

Ndonëse pas asnjë ndihmë nga institucionet lokale dhe shtetërore, Klubi i Karatesë “Bashkimi 2002” nga Kumanova, shënoi rezultate të shkëlqyera në “Turneun Ndërkombëtar të Karatesë Tetova 2023”.

Tetë medalje të arta edhe pse ushtrojnë në kushte shumë të rënda. Kjo dëshmon përkushtimin e trajnerit dhe gjithashtu motivin e madh të sportistëve të rinj.

Ky është një mesazh i qartë për drejtuesit e institucioneve që të investojnë tek rinia dhe sportistët, sepse janë të vetmit që po na bëjnë krenarë.

Mos t’a shuajmë këtë elan dhe energji të pashtershme. Kjo vlen edhe për sportet tjera.

Ky një mesazh edhe për bizneset që nxjerrin fitime të mira, që t’a përkrahin sportin dhe arsimimin e të rinjve në përgjithësi.

Ta ruajmë si sytë e ballit sa e kemi këtë rini të shëndoshë, sepse dikur do të jetë vonë.

T’a ndalojmë migrimin masiv të të rinjve që po na vret dita e ditës.

TË FUNDIT
23 minuta
Danimarka ja del në Mynih, barazon pa gola me Serbinë dhe e lë të fundit në Grupin C
25 minuta
Austria mposht Holandën dhe parakalon Francën, dramë në Grupin D
3 orë
“Kemi 21 vite që punojmë, por…” – Tifozat Kuq e Zi me letër publike pasi Shqipëria u eliminua nga EURO2024
4 orë
Huliganët serbë përleshen me policinë gjermane – “Na provokoi një shqiptar”
5 orë
Kuqezinjtë mbërrijnë në Rinas, Sylvinho: Në Gjermani kishte më shumë shqiptarë sesa gjermanë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Ndeshja Shqipëri-Spanjë, FSHF jep njoftimin e rëndësishëm për tifozët shqiptarë
16 orë
Shqipëri-Spanjë, ja më të mirët e ndeshjes sipas Sofascore
5 orë
Kuqezinjtë mbërrijnë në Rinas, Sylvinho: Në Gjermani kishte më shumë shqiptarë sesa gjermanë
1 ditë
2 kundërshtarë të njohur, Kombëtarja e Shqipërisë njihet me rivalët nëse kalon grupin
15 orë
Mateus: Shqiptarët ishin më të mirë se spanjollët! (FOTO)

LEXO MË SHUMË

GQ8bv_LXUAA0z6y_sd

Danimarka ja del në Mynih, barazon pa gola me Serbinë dhe e lë të fundit në Grupin C

-900-0-1719338220xcover-2-869

Austria mposht Holandën dhe parakalon Francën, dramë në Grupin D

shqiptaret plisa tifozet kuq e zi

“Kemi 21 vite që punojmë, por…” – Tifozat Kuq e Zi me letër publike pasi Shqipëria u eliminua nga EURO2024

51e6cfb2-db42-4f5b-908a-6e30392d1032-600x360

Huliganët serbë përleshen me policinë gjermane – “Na provokoi një shqiptar”

sylvinjo silvinjo

Kuqezinjtë mbërrijnë në Rinas, Sylvinho: Në Gjermani kishte më shumë shqiptarë sesa gjermanë

kombetarja

Kombëtarja e Shqipërisë niset drejt Tiranës, arrijnë në Rinas në orën 15:00

tifozet kuq e zi

BBC: Tifozët e Shqipërisë bënë historinë në Euro2024

Ylber Ramadani

Ylber Ramadani reagon pas eliminimit: Luajtëm fort, treguam karakter në çdo sfidë

luka modric

Modriç: Nuk e di ku i gjeti arbitri tetë minuta shtesë

INFO

NA NDIQ