Rita Ora fiton çmimin prestigjoz në Londër, shpallet “Artistja muzikore më e mirë e vitit”

Picture of ina-online
ina-online

06/11/2023

“Ethnicity Awards 2023” u dominua nga këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora.

Në eventin prestigjoz, i cili u mbajt në Londër, artistë dhe figura të ndryshme publike marrin vlerësime në lidhje me aspekte të ndryshme të veprimtarisë së tyre.

Kësaj radhe, gjatë eventit të moderuar nga Loose Women, Judi Love, Rita Ora mori çmimin “Artistja muzikore më e mirë e vitit”.

Lajmi është bërë i ditur dhe nga vetë këngëtarja përmes një postimi në rrjetin social “Instagram”.

Ethnicity Awards, i organizuar në partneritet me HSBC UK, nderon çdo vit njerëzit më me ndikim nga komuniteti me ngjyrë, ata aziatikë dhe etnikë të pakicave në Mbretërinë e Bashkuar për arritjet dhe punën e tyre për të promovuar, diversitetin dhe përfshirjen.

TË FUNDIT
8 orë
“Mendova se më kanë bërë magji”, këngëtari i njohur befason me rrëfimin e tij dhe flet për depresionin
20 orë
Luizi publikon këngën e re (video)
1 ditë
Anita tregon se çka i pëlqen në trupin e Ramushit (VIDEO)
1 ditë
Noizy zbulon të vërtetën nëse është i dashuruar me dikë
1 ditë
Kënga e re e Luizit po vjen (video)

ME TE LEXUARA

1 ditë
Kënga e re e Luizit po vjen (video)
1 ditë
Noizy zbulon të vërtetën nëse është i dashuruar me dikë
1 ditë
Anita tregon se çka i pëlqen në trupin e Ramushit (VIDEO)
20 orë
Luizi publikon këngën e re (video)
8 orë
“Mendova se më kanë bërë magji”, këngëtari i njohur befason me rrëfimin e tij dhe flet për depresionin
1 ditë
Luizi: Armiqtë sa vijnë e shtohen, di të thotë...

LEXO MË SHUMË

shpat kasapi

“Mendova se më kanë bërë magji”, këngëtari i njohur befason me rrëfimin e tij dhe flet për depresionin

Screenshot_20240720_122654

Luizi publikon këngën e re (video)

anita ramush

Anita tregon se çka i pëlqen në trupin e Ramushit (VIDEO)

noizy

Noizy zbulon të vërtetën nëse është i dashuruar me dikë

luizi luna

Kënga e re e Luizit po vjen (video)

Screenshot_20240720_122654

Luizi: Armiqtë sa vijnë e shtohen, di të thotë…

egla

Egla vjen me një monolog, fol fol se lirohesh (video)

ermonela jaho

Sopranoja shqiptare me famë botërore Ermonela Jaho feston sot ditëlindjen

IMG_4504

Ky është këngëtari shqiptar që paguhet 30 mijë euro vetëm për një natë (VIDEO)

INFO

NA NDIQ