Ritakim pas katër vitesh, Barcelona – Man. UTD në shifra

Iliria News Agency
Iliria News Agency

16/02/2023

Barcelona – Manchester United, dy “peshat” e rënda të futbollit europian ritakohen pas katër vitesh, ketë herë në Europa League.

Kryesfida e mbrëmjes luhet në “Camp Nou”, ndërsa kjo do të jetë përballja e parë në historinë e këtij kompeticioni mes tyre.

Skuadrat janë vendosur përballë njëra-tjetrës 14 herë, 10 herë në Champions League, 3 herë në ish-kompeticionin Kupa e Kupave dhe një takim miqësor.

Historia është në favorin e katalanasve, të cilët numërojnë 7 fitore, ndërsa “Djajtë e Kuq” krenohen me 3 suksese dhe 4 ndeshje janë mbyllur në barazim.

Në total janë shënuar 40 gola, 25 që mbajnë “firmën” e Barcelonës dhe 15 të Manchester United.

Supersfida do të nisë në orën 18:45 dhe transmetohet ekskluzivisht në SuperSport 2, në Digitalb.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

xavi

​Xavi kapet sërish me arbitrat: E panë të gjithë, është turp

Bellingam Real Barca

Reali i Madridit i palodhur! Triumfon në limite ndaj Barcelonës

struga trim lum

Fiton Struga, Shkëndija humb, Shkupi vetëm barazim

griezman

Atletico blindon liderin e skuadrës, drejt rinovimit me sulmuesin

de jong

Lëndimi i tretë në të njëjtin vend, De Jong nuk do të luajë këtë sezon me Barcelonën

Bernardo Silva 2

Real Madrid ndërhyn në merkaton e Barçës, madrilenët tentojën lojtarin e Cityt

anceloti

Ancelotti flet për golin e papranuar të Yamal dhe penalltinë e Vazquez

fc shkupi

FC Shkupi shkarkon trajnerin Mladen Zhizhoviq! Kush do ta drejtoj ekipin shkupjan

futboll

KF Besa vetëm një pikë larg inkuadrimit në Ligën e Parë

INFO

NA NDIQ