Rizgjidhet drejtori i Policisë në Maqedoni

Iliria News Agency
Iliria News Agency

21/01/2022

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut në mbledhjen e ditës së djeshme e emrëoi mr. Sasho Tasevski për drejtor të Byrosë për Siguri Publike pranë Ministrisë së Punëve të Brendshme, i cili edhe deri më tani e ka ushtruar këtë detyrë të rëndësishme.

Tasevski për herë të parë me vendim të Qeverisë ishte emëruar për drejtor të Byrosë për siguri Publike më datën 22.08.2018. Në këtë periudhë tri vjeçare derisa e ka ushtruar këtë funksion, policia po shënon rezultate të mira.

Krimi gjithnjnë është në rënie e sipër, kurse po rritet besimi i qytetarëve në policinë e Maqedonisë.
Sasho Tasevski është magjistër i kriminalistikës dhe kriminologjisë në Fakultetin për Siguri në Shkup dhe doktorant.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Arben Taravari

Taravari uron Kosovën për votimin në Asamblenë e KiE: Gjithmonë me Kosovën tonë

qeveria-750x430

Qeveria vendosi: 24 prilli dhe 8 maji ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Ali Ahmeti tubim

Ahmeti: “Ju thash, ma jepni shpatën dhe ju më besuat e unë nuk ju zhgënjeva”

Protesta_Mjeket

Qeveria mori vendim për specializantët

06eb15d2-4c29-4428-829f-782a34419ce7

Kasami nga Dibra: Do të investojmë në zhvillimin e vendit, do të mbështesim rininë dhe kthimin e mërgatës

FB_IMG_1713299161129

Taravari: Na tronditi lajmi për vdekjen e mërgimtarit tonë Taip Fidani në Sarajevë

Afrim Gashi

Gashi nga Dibra: BDI ka zgjedhur ta shajë Rusinë, për t’i ikur kritikës për hajninë

bajram begaj

Presidenti Begaj përshëndet miratimin nga Asambleja Parlamentare e Këshillit të Europës të rekomandimit për anëtarësimin e Kosovës në KiE

IMG_1166

Deputetja e Turqisë në KiE: Jam me prejardhje nga Kosova, e mbështes me zemër

INFO

NA NDIQ